ProShares Bitcoin ETF Muhteşem Bir İlk Günü Geride Bıraktı: Veriler Oldukça İyi

İlayda Peker

ProShares Bitcoin Strategy ETF, açılış gününde muazzam işlem hacimlerine ulaştı ve böylece ETF, şimdiye kadar ilk işlem gününde en yüksek seviye hacme ulaşan ikinci fon haline geldi.

Bitcoin ETF’i Pişman Etmedi

ProShares Bitcoin Strategy ETF, BITO etiketi ile işleme açıldı ve ilk günde 24 milyonda fazla hisse işlemi gerçekleşti. Bu da yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşıldığını gösteriyor. Böylece ProShares Bitcoin Strategy ETF, ilk gününü ikinci en iyi çıkış yapan fon olarak tamamladı. ProShares’in önünde ise BlackRock carbon fonu bulunuyor.

Merakla beklenen Bitcoin vadeli işlem fonu nihayet geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandı ve 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda 40.88 dolar açılış fiyatı ile işlem görmeye başladı.

Öte yandan Bloomberg verilerine göre, BITO gün içinde yaklaşık %4.9 artışla 41.94 dolara çıktı. Rapora göre, BITO opsiyonları, NYSE Arca Options ve NYSE American Options borsalarında 20 Ekim’de işlem görmeye başlayacak.

“Çok İyi Performans”

Kripto odaklı sermaye piyasaları platformu FRNT Financial Inc.’in CEO’su ve kurucu ortağı Stephane Ouellette, bunun oldukça başarılı bir lansman olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Bireysel yatırımcıların hala Bitcoin’e yatırım yapmak için bazı yollarda geçmeleri gerekse de ABD merkezli ETF’lerin bir tür gizli talebi karşıladığı açıktır.

Bloomberg TV’de konuşan ProShares’in küresel yatırım stratejisti Simeon Hyman, yeni piyasaya sürülen yatırım ürününün normal aracılık hesapları aracılığıyla BTC‘ye yatırım yapmanın uygun bir yolu olduğunu belirtti.

Buna ek olarak BITO, dün işlemlerin kapanışından önce müşterilerden gelen 8.800’den fazla satın alma emriyle Fidelity platformunda en çok satın alınan varlıklardan biriydi.

Kripto milyarderi ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, inanılmaz derecede yükseliş beklentilerinin olduğu bir haftada olduğumuzu söyledi. Ancak Peter Schiff gibi Bitcoin eleştirmenleri hala Bitcoin’in başarılarını göz ardı ediyor. Örneğin; Schiff yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’de pump yapanların bahsi geçen ETF onayını kullanarak piyasada daha fazla kayba yol açacak.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Aylar Sonra 64.000 Doları Geçti!

Sonraki Haber

Facebook Engellerden Kurtulamıyor: Novi Cüzdan Gün Yüzü Görebilecek Mi?

İlgili Haberler