Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin ve Ethereum’da Hareketlilik Devam Ediyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, Bitcoin‘in 25.400 dolar ile 26.000 dolar arasında seyretmesi ile hareketlendi. Ancak hafta sonunun ilk gününe düşük bir volatilite ile başladı. Ethereum (ETH) ise son 24 saatte %0,5 değer artışı kaydederek 1630 dolar seviyelerini aştı.

Bitcoin (BTC), hafta içerisinde 25.400 dolar ile 26.000 dolar seviyeleri arasında fiyat hareketleri kaydetti. Ancak hafta içerisindeki yükselişler sonrası 26.000 doları aşan BTC, kısa bir süre sonra düşüşe geçti ve 25.800 dolar seviyelerinde daha yatay seyir izlemeye başladı.

Kripto para piyasasındaki volatilite, BTC’nin 25.800 dolar seviyelerinde işlem görmeye başlaması ile düşmeye başladı. Piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi, son bir hafta içerisinde düşük fiyat hareketleri kaydetti.

Ethereum (ETH), Bitcoin’e kıyasla daha düşük bir fiyat performansı sergiledi. ETH, hafta başından bu yana 1600 dolar desteğine geriledi ve son 24 saatte %0,5 değer artışı kaydederek 1600 dolar seviyelerini aştı.

Son olarak, Ark Invest, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Spot Ethereum ETF başvurusunda bulundu. Analistlere göre, bu başvurunun kabul edilmesi durumunda ETF, Ethereum’un fiyat performansı üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Ancak, Spot Bitcoin ETF başvurularının SEC’den onay alma ihtimaline yönelik beklentilerin güçlenmesine rağmen, bu beklenti BTC fiyatı üzerinde belirgin bir etki yaratmadı. SEC, Spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı erteledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Eylül Ayında Neler Bekliyor? Analistlerden Sert Tahminler

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüş: Bitcoin ve SHIB Değer Kaybediyor

İlgili Haberler