Bitcoin’i (BTC) Önümüzdeki Günlerde Ne Bekliyor?

İlayda Peker

Son zamanlarda oldukça volatil olan Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça voaltil bir tablo çiziyor ve 40.000 doların üzerine yeniden çıkmaya çalışıyor. Ancak son saatlerde yaşanan geri çekilmeler BTC’yi 40.000 dolardan uzaklaştırıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin dünkü geri çekilme hamlesi ile birlikte 33.400 dolara kadar geriledi. Her ne kadar sonrasında 34.000 doların üzerine çıkmayı başarmış olsa da analistler BTC’nin 35.000 doların üzerine çıkması gerektiğini düşünüyor.

Bununla birlikte bir yandan Grayscale Investment arka arkada yeni Bitcoin aldığını açıklarken dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden olan BlackRock, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) yatırım planının bir parçası olarak Bitcoin türevlerini ve diğer varlıkları kullanma olasılığından bahseden dosyalar sundu. Bu gelişmeler de BTC için henüz yükseliş ivmesinin bitmediğine dair yorumlar yapılmasını sağladı.

Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Decentrader analisti filbfilb’e göre, Bitcoin şu anda 30.000 ile 33.000 dolar arasında çok fazla satın alma baskısı görüyor ve bu sebeple fiyat 30.000 dolar ile 38.000 dolar arasında sıkışıp kalabilir. Bunlara ek olarak analist, daha fazla düşüş beklenmediğini ve uzun bir konsolidasyon olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.

Filbfilb ayrıca, yeni Tether (USDT) piyasaya sürülmesinin son zamanlarda beklemeye alındığını, ancak iFinex Inc’in 30 günlük uzatma talebinin ardından 20 Ocak’ta yeni paranın piyasaya sürüldüğünü de belirtti.

Geleneksel Piyasalar

Biden’ın yemin töreninin ardından geleneksel piyasalarda pozitif havanın hakim olduğu görülüyor. S&P 500, NASDAQ ve Dow işlem gününü sırasıyla %1.39, %2.31 ve %0.83 artışla yeşil alanda tamamladı. Ayrıca S&P 500 ve NASDAQ işlem günü boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Bunların yanında her ne kadar genel kripto para piyasasında düşüş göze çarpıyor olsa da Polkadot (DOT), VeChain (VET) ve Hedera Hashgraph (HBAR) gibi kripto para birimlerinin gözle görülür artışlar yaşandığı ifade ediliyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Joe Biden Görevdeki İlk Gününde Kritptolar Lehine Karar Verdi!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Düşüşünün Arkasında Ne Var?

İlgili Haberler