Binance CEO’su: CoinMarketCap BTC’yi Yasal Varlık Kabul Eden Ülkeleri Listeleyecek

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter sayfasında yaptığı bir açıklama ile analitik hizmeti CoinMarketCap’in kripto para birimini yasal varlık olarak kabul eden ülkeleri sıralamaya başlayacağını dile getirdi.

CoinMarketCap’ten Yeni Hamle

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’i ve kripto para birimlerini yasal varlık ya da resmi para para birimi olarak kabul eden ülkelerin artık CoinMarketCap’te listeleneceğini ifade etti

Zhao konuyla ilgili açıklamalarında, “CoinMarketCap’in kripto parayı yasal varlık olarak kabul eden ülkeleri sıralamaya başlayacağını duydum.” sözlerini kullandı.

Bu noktada Twitter kullanıcıları Zhao’ya CoinMarketCap hizmetinin işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance borsasına ait olduğunu ve aslında sahibinin de kendisi olduğunu hatırlattı.

Diğer bazı kullanıcılar ise derecelendirme oluşturmak yerine kripto para birimi sahibi olma sürecini basitleştirmeyi tavsiye etti ve aynı zamanda borsada yaşanan gecikmeler ile ilgili şikayetlerini dile getirdi.

Kullanıcıların Şikayetleri

Bir Twitter kullanıcısı olan Tufan Yazir konuyla ilgili paylaştığı bir yorumda, kripto para birimi satın almanın hala çok zor olduğunu ve maliyetlerin de yüksek olduğunu ifade ederek daha kolay sürümlerin gelmesi gerektiğini ifade etti. Buna ek olarak kullanıcı, insanlar için işlerin çok daha kolay hale getirilmesini istediğini de belirtti.

Buna ek olarak bazı kullanıcılar da kendi ülkelerinin bu sıralamada yer alması gerektiğini ifade etti. Ayrıca CoinMarketCap de CZ’nin gönderisini retweet’leyerek “Devam edecek” ifadesini kullandı.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PayPal ve Visa’dan Büyük Kripto Şirketine Yatırım

Sonraki Haber

Dogecoin’in Büyük Düşüşü Sırasında Elon Musk Neden Destek Göstermedi?

İlgili Haberler