Günümüz Koşullarında Herkesin Varlıklarının %1’i BTC’de Mi olmalı?

İlayda Peker

Uzay uçuşu şirketi Virgin Galactic’in milyarder başkanı Chamath Palihapitiya, herkesin Bitcoin’i (BTC) bir kriz durumu sigortası olarak bulundurmasını tavsiye etti.

“Varlıkların %1’i BTC’de Olmalı”

CNBC’nin Squawk Box programında konuşan Palihapitiya, “herkesin varlıklarının %1’inin Bitcoin’de olması gerektiğine” inandığını dile getirdi. Palihapitiya, Bitcoin’in “fantastik bir hedge” olduğunu ifade etti. Çünkü ünlü milyarder göre, diğer finansal araçlar birbiriyle ilişkili… Palihapitiya konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Finans endüstrisinde hareket eden kaldıraç miktarını gördüğünüzde, tüm bu bozulmaların ve tahmin edemeyeceğiniz tüm bu dış etkenleri düşündüğünüzde, olumsuz yönde büyük bir risk var. Dünyadaki herhangi bir ülkenin ortalama bir bireysel vatandaşının bu etkenlerden ilişkisiz bir korunmaya sahip olması harika olacaktır.

Bunun yanı sıra aynı zamanda eski bir Facebook yöneticisi olan Palihapitiya, koronavirüs salgınından kaynaklanan ekonomik sıkıntıların kripto piyasalarını boğa trendine götüreceği teorisini reddediyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Bir gün uyanıp koronavirüs tehdidiyle karşılaşıyorsunuz, Dow göstergesi 2.000’in altına düşmüş, bu durumda anında Bitcoin almak doğru bir strateji değil.

Öte yandan bilindiği gibi Bitcoin bu hafta koronavirüs endişesi sebebiyle yükselmesi beklenirken tam tersi bir yön izledi ve 9.000 doların altını gördü. Ancak “geleneksel bir güvenli liman varlığı olan altın” bu dönemde güzel bir artış ivmesi izledi.

Yastık Altı Bitcoin

Palihapitiya, kısa vadeli piyasa trendlerinden faydalanmaya çalışmaktan daha iyi bir yaklaşım olarak yatırımcıların, net varlıklarının küçük bir yüzdesini Bitcoin’e “sigorta” olarak koymaları gerektiğini ifade ediyor. Palihapitiya konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Bence makul bir stratejinin, net varlığın %1’inin dünyayla ve dünyanın nasıl işlediğiyle tamamen ilgisiz bir şeyde olması gerektiğini söyleyebilirim. Bir süre sessizce bir pozisyon alırsınız ve sonra bir daha asla ona bakmazsınız. Yastık altındaki sigortanın vadesi ile ilgili bir endişeniz olmaz. Dolayısıyla bu varlık sizi korur

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Peter Schiff, Bitcoin Yatırımcılarını Küçümsedi

Sonraki Haber

Kripto Paralar İle Koronavirüs Salgını Arasında Bir Bağlantı Yok Mu?

İlgili Haberler