Kripto Para Piyasasında Güvenlik Zafiyeti: EVER ve FTM Coin’de Büyük Kayıplar

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 28.000 doların üzerinde seyrederken, altcoinlerde güvenlik zafiyeti nedeniyle negatif hareketler görülüyor. EVER Token fiyatı yüzde 20 düştü ve Fantom Vakfı’nın sıcak cüzdanlarından birkaçı hacklendi. Bu durum nedeniyle 3 milyon doların üzerinde bir kayıp yaşandığı tahmin ediliyor.

Everscale (EVER) Token’ın fiyatı yüzde 20 düştü çünkü Everscale ekibi tokenlerin çalındığını iddia etti. Ancak, bu tarz olaylara kripto topluluğunda genellikle şüpheyle yaklaşılıyor ve bazıları bunun bir hack saldırısı yerine bir rug pull olduğunu düşünüyor.

EVER’ın fiyatı yazının yazıldığı sırada yüzde 18 daha düşük seviyede bulunuyordu. Toplam piyasa değeri 50,4 milyon dolar olan bu altcoin, en büyük 400 kripto para arasında yer alıyor. Everscale ekibi, çalınan tokenları durdurmak için EVER’ın listelendiği borsalarla yakın bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Kripto para yatırımcıları, bu tür dolandırıcılıklara karşı uzun süredir endişe duyuyorlar. Orta ve küçük ölçekli projeler, fon bulamadıkları ve token fiyatları düştüğü için bu tür eylemlere teşvik olabilirler. Birkaç saat önce Fantom Vakfı’nın yaklaşık 5 sıcak cüzdanının hacklendiği belirtildi.

FTM Coin fiyatının da EVER Token gibi çift haneli kayıplar yaşayabileceği belirtiliyor. Saldırganların bu tokenleri hızlı bir şekilde satışa sunmaları durumunda hacimli satışlar bekleniyor. FTM Coin fiyatı yazının yazıldığı sırada 24 saatte yüzde 5 düşmüştü ve günlük en düşük seviyesine yakın seyrediyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple’dan Büyük Adım: XRP, Ünlü Oyun Platformu Roblox’un Ödeme Sistemine Dahil Oldu

Sonraki Haber

Ethereum Ekosistemi Scroll Ağı ve Airdrop Kriterleri İncelemesi

İlgili Haberler