FTX’in Tasfiyesi ve Altcoinlerdeki Büyük Düşüş

Bitcoin Haber

BTC‘nin fiyatı 25.000 dolara düşerken, altcoinlerde büyük ölçüde satışlar gerçekleşti. FTX’in bu düşüşte büyük bir etkisi bulunuyor çünkü milyarlarca dolarlık kripto paranın tasfiyesi bekleniyor. İflas eden kripto borsası FTX, alacaklılarına ödeme yapabilmek için 3,4 milyar dolarlık kripto para satacak ve bu durum aylarca sürebilir.

FTX’in tasfiyesi, çeşitli altcoinlerde büyük kayıplara yol açabilir. Şirketin portföyünde, SOL, ETH, APT ve XRP gibi altcoinler büyük miktarlarda bulunuyor. Bunun yanında BTC de 560 milyon dolarlık satış riskiyle karşı karşıya.

Altcoinlerden SOL Coin için düşüş eğilimi bulunmakta ve fiyatın düşeceği tahmin ediliyor. Eğer beklenen düşüş gerçekleşirse, fiyatın 14 dolar bölgesine inmesi bekleniyor. SOL Coin yatırımcıları, NFT ve Coin yatırımları nedeniyle büyük kayıplar yaşadı.

BTC için tahminler, olası satışlarla birlikte fiyatın 23.500 ve 22.000 doların ardından 20.000 dolara kadar düşebileceği yönünde. Ayrıca, özellikle ele alınması gereken bir diğer altcoin olan APT Coin, düşüş trendinde.

Sonuç olarak, FTX’in tasfiyesi ve altcoinlerdeki olası büyük düşüşler, kripto para yatırımcıları için büyük kayıplar anlamına gelebilir. Bu durum, kripto para piyasasının geleceği hakkında belirsizlik yaratıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hindistan, Küresel Bir Yaklaşımla Kripto Varlık Düzenlemeleri Üzerine Çalışıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Loom Network, Stellar ve Metal Coin Analizi

İlgili Haberler