Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor: Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, hafta içerisinde çeşitli gelişmelerle hareketli bir dönem geçirdi. Salı günü 28.000 dolar seviyelerini aşan Bitcoin, hafta içerisinde yeniden düşüşe geçerek 25.400 dolar seviyelerine geriledi. Grayscale’in SEC davasını kazanmasının ardından Salı günü güçlü bir yükseliş yaşayan kripto para piyasası, SEC’nin Spot Bitcoin ETF başvurularını ertelemesi ile birlikte yeniden düşüşe geçti.

Bitcoin, Salı günü 28.000 dolar seviyelerini aşmasının ardından dün gün içerisinde 25.400 dolar seviyelerine kadar geriledi. Hafta sonuna da hareketli başlayan BTC, 25.800 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı. Bu durum, BTC’nin 26.000 dolar seviyelerinin altına gerilediği bir süreci işaret etti.

Bununla birlikte, Bitcoin’in inişli çıkışlı seyri altcoinler üzerinde de etkili oldu. Son 24 saatlik zaman diliminde ortalama %0,8 değer kaybeden Ethereum, 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca %2’ye yakın değer kaybı kaydeden XRP, yüzdelik olarak günün en çok değer kaybeden kripto para birimi oldu.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki volatilite hafta sonunun başında artış gösterdi. Son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık 100 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ancak, tüm bu düşüşlere rağmen, kripto para piyasasında değerini artıran birimler de oldu. Son 24 saatlik zaman diliminde çift haneli değer artışı yaşayan Toncoin, piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak en çok değer kazanan kripto para birimi oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Başkanı Gary Gensler’in Görevden Ayrılması Olası mı?

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’deki Son Durum: Haftanın Öne Çıkan Kripto Paraları

İlgili Haberler