Peter Brandt XRP Yatırımcıları İle Dalga Geçti

İlayda Peker

Tüm kripto para birimleri ile beraber XRP’de son düşüşte ciddi kayıplar verdi. Ripple’ın kripto para birimi olan XRP şu anda tüm zamanlar rekoru olan 3.3 dolar seviyesinden %97 daha düşük seviyeden işlem görüyor. Ancak tecrübeli yatırımcı ve analist Peter Brandt, piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin yakın zamanda düşüş ivmesini tersine çevirmesini beklemiyor.

Brandt, konuyla ilgili paylaştığı son tweet’inde takipçilerine XRP fiyatı 0.00826 dolar olduğunda daha çok Ripple almaları tavsiyesinde bulundu. Bunu tabii ki alaycı bir şekilde yaptı.

XRP Daha da Düşebilir

Her ne kadar Brandt bu tweet’ini kendisinden tavsiye isteyen ve XRP yüzünden kaybettiğini belirten takipçisine cevap niteliğinde biraz da alaycı bir şekilde yapmış da olsa bu ünlü analistin XRP’de düşüş beklediğini dile getirdiği ilk paylaşımı değil.

20 Şubat’ta XRP değeri 0.28 dolara çıktığında Brandt, üçüncü en büyük kripto para biriminin fiyatının 0.20 dolara düşebileceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. XRP, 8 Mart’ta yani kripto katliamından dört gün önce bu seviyeye düştü ve sonrasında da fiyatın 0.10 dolara kadar gerilemesini sağlayan başka bir düşüş başladı.

Öte yandan Brandt yaptığı tahminlerde Bitcoin fiyatının 2021 yılında 100.000 doları görebileceğini ifade ediyordu. Ancak son düşüşlerin ardından adeta tarafa değiştiren ünlü yatırımcı, lider kripto para biriminin fiyatının sıfıra inebileceğini düşündüğünü dile getiriyor.

Bununla beraber Brandt 60 günden az bir süre sonra gerçekleşecek olan Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasının da çok abartıldığını ve ayı piyasasının henüz sona ermediğini dile getiriyor.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Coinbase Card ile Google Pay Entegrasyonu Sağlandı

Sonraki Haber

CME Group, Hazine Sekreterinin Açıklamalarını “Anlamsız” Buldu

İlgili Haberler