Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Dip Seviye Neresi Olacak?

İlayda Peker

Kripto para piyasası, son birkaç haftadır düşüş eğiliminde ve bu dönemde çoğu kripto paranın fiyatı %20’den fazla düştü. Bununla birlikte piyasa uzmanları kripto para birimlerinin orta ve uzun vadeli görünümü konusunda hala pozitif görünüyor.

Bitcoin’e İlgi Büyük

Kripto milyarderi ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz dün CNBC’nin Squawk Box programında verdiği röportaj sırasında, Bitcoin‘in 42.000 dolar seviyesinin üzerinde kalacağına inandığını belirtti.

Öte yandan Bitcoin, son birkaç gündür 50 bin dolar seviyesinde işlem görüyor. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, bir ay önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolar seviyesinden %20’den fazla düştü.

Novogratz ise konuyla ilgili olarak, “Bence 42.000 dolar üzerinde kalmalı, bu hareketin alt sınırı bu olmalı. 40.000 doların altına inerse şaşırırım. Bu şekilde düşünen çok daha fazla sayıda insan var. Aşağıya inip inmeyeceğini beklemek ise benim için zor.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Novogratz’a göre Bitcoin’in fiyatının 40.000 dolar altına inmesi çok zor, çünkü Bitcoin’e ilgi gösteren çok fazla insan var.

“Kripto Piyasa Değeri 20 Trilyon Dolar Olabilir”

Mike Novogratz’ın kripto para birimleri konusunda genel olarak iyimser olduğunu biliyoruz. CEO, Haziran 2019’da kripto para ekosisteminin potansiyelinin tamamen gün yüzüne çıkmaya başladığını ve toplam piyasa değerinin önümüzdeki yıllarda 20 trilyon dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Kripto para piyasa değeri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara çıktığı geçen ay 3 trilyon dolara ulaştı. Bu dönemde, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, 5.000  seviyesine oldukça yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para birimlerinin fiyatları o zamandan beri düşüyor. Bununla birlikte, Bitcoin yılın başından beri mükemmel bir performans sergiledi. BTC’nin değeri, 2021’in başlangıcından bu yana %70’ten fazla arttı ve sayısız büyük finansal varlıktan daha iyi performans gösterdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Visa, Kripto Para Yatırımcılarına Danışmanlık Hizmeti Sunacak!

Sonraki Haber

Çin’in İzleri Silindi: Bitcoin (BTC) Hash Oranında ATH’ye Yaklaşılıyor

İlgili Haberler