Kripto Para Piyasasında ‘Acımasız Dönem’ ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısı

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Benjamin Cowen’a göre, kripto para piyasası döngüsünün en “acımasız” aşamalarından birine girildi. Cowen, Bitcoin‘in piyasa üzerindeki hakimiyetini artırarak altcoin’leri ezmesini bekliyor. Bu durum, Bitcoin’in düştüğü ama Bitcoin hakimiyetinin (BTC.D) arttığı, çünkü altcoin’lerin daha fazla düştüğü bir dönem olarak tanımlanıyor.

Cowen, Fibonacci geri çekilme seviyelerini kullanarak Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetinin geçen döngüde olduğu gibi yüzde 60’ta zirveye ulaşacağını belirtti. Analist, yüzde 59 veya yüzde 63 gibi bir sapma olabileceğini, ancak stablecoin piyasasının etkisi nedeniyle yüzde 65 veya yüzde 70’e çıkmayacağına inanıyor.

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,20 düşüşle 27 bin 595 dolardan işlem görürken, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti yüzde 50,1 seviyesinde bulunuyor. Cowen ayrıca, Bitcoin karşısında en büyük altcoin Ethereum’un durumunu da değerlendirdi.

Analist, Ethereum’un Bitcoin karşısında 0.037 seviyesine kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu durum, Ethereum’un bin dolar civarında bir düşüş yaşayacağı anlamına geliyor. Cowen, Ethereum/Bitcoin işlem paritesindeki düşüşün devam edeceğini belirtirken, bu düşüşün oldukça yavaş gerçekleşeceğini, ancak trendin uzun zamandır aşağı yönlü olduğunu vurguluyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Düşecek mi? Uzman Analistten Önemli Tahminler

Sonraki Haber

VanEck, Avalanche Projesine Dair Ciddi Sorunları İçeren Rapor Yayınladı

İlgili Haberler