Bitcoin’in (BTC) Yönünü Bu Nokta Belirleyecek!

Bitcoin’in (BTC) Yönünü Bu Nokta Belirleyecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür bazı sert fiyat hareketleri görüyor. Özellikle Bitcoin’in 10.000 doların altına inmiş olması ve sonrasında yaşanan küçük toparlanma 10.000 dolarlık psikolojik seviyenin ne kadar önemli olduğunun altını bir kez daha çizmiş oldu. Analistler de şu anda tam olarak bu noktaya yoğunlaşıyor ve Bitcoin’in 10.000 dolar bandında çizeceği grafiklerin önümüzdeki günler ile ilgili önemli ipuçları vereceğini ifade ediyorlar.

10.000 Doların Önemi

Bitcoin dün 10.000 doların altına indikten sonra boğalar harekete geçti ve fiyatı yeniden önemli seviyenin üzerine taşımayı başardı. Yapılan açıklamalara göre farklı sinyallere rağmen şu anda piyasada ağır basan bir istikrar sinyali bulunuyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Cantering Clark, son fiyat hareketlerinin BTC’de bir miktar daha düşüşe işaret ettiğini ve fiyatın 9.700 dolar bandına kadar gerileyebileceğini ifade etti. Ancak analiste göre bu düşüş, orta vadeli yükseliş sinyalinin önünde bir engel oluşturmuyor. Hatta bu düşüşün orta vadeli artış eğilimini arttırdığı ifade ediliyor.

Artış Sinyalleri

Orta vadede artış sinyalleri olduğunu ifade eden tek analist Cantering Clark değil. Bir başka popüler analist Crypto Birb de benzer açıklamalarda bulundu. Analiste göre Bitcoin’in 10.000 dolar bandındaki hareketleri büyük olasılıkla bir rallinin fitilini ateşleyecek. Crypto Birb, boğa piyasasının bittiğini düşünenlerin sadece izlemesini tavsiye etti ve uzun vadede boğa piyasası sinyalleri alındığını dile getirdi.

Dolayısıyla tüm bu açıklamalara bakıldığında Bitcoin’in orta ve uzun vadeli fiyat eğilimini önümüzdeki birkaç gün belirleyebilir. Bu da 10.000 dolarlık noktaya nasıl tepki verildiğine bağlı olacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.