PayPal’ın Hamlesi Coinbase’i Zor Durumda Bırakır Mı?

PayPal’ın Hamlesi Coinbase’i Zor Durumda Bırakır Mı?

Ortaya çıkan son haberlere göre ödeme devi PayPal, 325 milyon kullanıcısının Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satmasına imkan sağlamak için Venmo ile güçlerini birleştirdi. Bununla birlikte Twitter’da yapılan bazı yorumlar, PayPal eğer kripto para birimi alanına girme konusunda ciddiyse, bunun ABD merkezli en büyük kripto işlem platformu olan Coinbase’in pozisyonuna zarar verebileceğine inanıyor.

Coinbase Zarar Görür Mü?

Bir video blogger olan ve büyük XRP destekçisi olarak tanınan Anders Lundberg, PayPal’ın kripto para piyasasına girmesinin son zamanlarda çeşitli sorunlar yaşayan Coinbase için daha kötü problemler yaratabileceğine inanıyor. Lundberg konuyal ilgili açıklamalarında PayPal’ı Coinbase için büyük bir tehdit olarak nitelendirdi.

Konuyla ilgili yorumlar yazan bazı kullanıcılar ise PayPal müşterilerinin halihazırda KYC prosedürlerini tamamlamış olmasının Coinbase için büyük bir sorun teşkil edeceğini ifade etti. Yani böyle bir durumda Coinbase kullanıcılarının PayPal’ı tercih edebilecekleri dile getirildi.

Coinbase’de Yaşanan Sorunlar

ABD’nin en büyük kripto işlem platformu Coinbase, geçen yıl analiz firması Neutrino‘yu satın alması ve daha sonra ekibindeki bazı üyelerin Hacking Ekibi’nin üyeleri olduğunun ortaya çıkmasından sonra deyim yerindeyse adeta ateş altında kaldı.

Ayrıca Coinbase’in hükümetlerin, kullanıcı bilgilerine ulaşmasını sağlayan bir yazılım geliştirdiği de biliniyor.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda PayPal’ın hamlesi eğer doğruysa Coinbase’e zarar verebilir gibi görünüyor. Ancak Coinbase Amerika’nın en büyük borsası olduğunu ve yıllardır hizmet veren bir platform olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.