Kripto Para Piyasası Düşüş Eğiliminde: Bitcoin ve Altcoinlerde Yüksek Değer Kayıpları

Bitcoin Haber

Son dönemde kripto para piyasası, düşüş eğilimi yakaladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu süreçte 25.400 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu durum, piyasadaki birçok altcoinin de yüksek oranda değer kaybetmesine neden oldu.

Ethereum (ETH) son değer kayıpları ile birlikte 1625 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin (BTC), günün ilk saatlerinde 26.000 dolar seviyelerini aşsa da son değer kayıplarının ardından yeniden 26.000 dolar seviyelerine geriledi.

Piyasadaki volatilite de artış gösterdi. Son 24 saatte kripto para piyasasında yaklaşık 90 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Son bir ayda yüzde 30’un üzerinde değer kaybı yaşayan kripto paralar arasında Pepe coin (PEPE) de yer aldı.

Son haftada yüzde 3’ün üzerinde değer kaybeden Pepe coin, Bitcoin’in yeniden 26.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte değer kayıplarını hızlandırdı. Pepe coin, son bir ayda yüzde 30’un üzerinde değer kaybı yaşayan kripto para birimleri arasında en başta yer aldı. Bu durum, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları gerektiğini bir kez daha gösterdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, Blockchain Altyapı Firması Fortress Trust’ı Bünyesine Kattı

Sonraki Haber

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’e 11.196 Yıl Hapis Cezası

İlgili Haberler