Piyasada Son Durum: Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatları!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 40.000 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görmeye devam ederken altcoin’lerin nispeten stabil bir şekilde ilerlediklerini ifade edebiliriz. Analistler içinde bulunduğumuz haftanın sakin geçebileceğini ve yatırımcıların bir süre de olsa nefes alabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 41.200 dolar sınırın işlem görüyor. Son günlerde 39.000 dolar ile 42.500 dolar bandında işlem gören BTC’nin konsolide olduğu ifade ediliyor. Ancak eğer bu konsolidasyon uzun sürer ve bir sıkışıklığa dönüşürse kırılım yönünün önemli olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Analistlerin büyük çoğunluğu Mart ayı ile birlikte BTC’de yukarı yönlü hamleler görebileceğimizi ifade etmişti. özellikle FED kararının açıklanmasının piyasada rahatlama yaratacağı ifade ediliyordu. Ancak Mart’ın bitmesine yaklaşık olarak 10 gün kalmışken hala istenen hamlelerin görülmediği belirtilebilir.

Ancak bu noktada kripto para piyasasının çok kısa sürede çok büyük hamleler yaptığına daha önce şahit olduğumuz belirtmek gerekiyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Kripto para piyasasını yakından takip edenlerin de bildiği gibi altcoin’ler genel itibari ile Bitcoin’i takip ediyor ve dolayısıyla son birkaç gündür stabil bir şekilde ilerliyorlar. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 2.880 dolardan işlem görürken Binance Coin (BNB) 392 dolardan, Cardano (ADA) 0,88 dolardan ve Polkadot (DOT) 19 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in başlacatağı yukarı yönlü bir hamle ile öncelikle para lider kripto paraya akacağı için altcoin’ler bir süre sakin hamlelere devam edebilir. Ancak sonrasında daha önce de yaşadığımız gibi bir altcoin sezonu başlayabilir.

Tabii ki bunun tam tersi de geçerli. Eğer BTC bir düşüş hamlesi başlatırsa daha önce de görüldüğü gibi altcoin’lerde oransal olarak daha fazla düşüşlere şahit olabiliri. Bu noktada analistler yatırımcıları, piyasadaki belirsizlik noktasında uyarıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dev Kripto Para Borsasının Zarar Etmesini Bekliyor!

Sonraki Haber

Shiba Yakımları Dönüm Noktasında: Burning’de Rekor Kırıldı

İlgili Haberler