BTC, ETH, XRP, DOGE ve ADA Yorumları: Kriptoları Ne Bekliyor?

İlayda Peker

İçinde bulunduğumuz haftanın son birkaç haftaya nispeten kripto para birimleri için çok daha iyi geçtiği ifade edilebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 36.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine yükselirken Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) gibi kripto para birimlerinin de yükseliş grafikleri çizdikleri görülüyor.

Bitcoin Güç Topluyor

Hafta sonu yaşanan yeni bir gerilemenin ardından 30.000 doların güçlü bir destek oluşturması ve fiyatın 35.000 dolarlık seviye üzerine yükselmesi Bitcoin’de yukarı yönlü grafiklerin oluşumunu tetikledi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 35.200 dolar bandında işlem gören Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 36.600 dolara kadar yükseldi.

Analistlerin açıklamalarına göre lider kripto para birimi bir süre 35.000 dolar ile 37.000 dolar aralığında konsolide olabilir. Bu konsolidasyonun yukarı yönlü kırılımı ile 42.000 dolara doğru hızlı bir yükseliş sağlayabilir. Ancak bu noktada analistler yatırımcılara dikkatli işlem yapmalarını ve fiyat hareketlerini yakından takip etmelerini tavsiye ediyor.

Ethereum ve Ripple Fiyatı

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum geçtiğimiz saatlerde 2.245 dolara kadar yükselerek güzel bir performans sergilerken piyasa değeri bakımından en büyük yedinci kripto para birimi XRP de 0,73 dolara kadara yükselmeyi başarı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada küçük bir geri çekilme ile ETH 2.159 dolardan işlem ve XRP 0,68 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre Ethereum’un 2.200 doları kırması altcoin’lerin de yukarı yönlü harekete geçmesini sağlayabilir. Bu durumda da XRP için ilk hedefin 0,90 dolarlık psikolojik seviye olacağı düşünülüyor.

Dogecoin ve Cardano Yükselişi

22 Haziran’da DOGE yaşadığı gerileme ile 0,16 dolara kadar düşerken yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,25 dolarlık önemli seviyenin üzerinde işlem görüyor. Dogecoin fiyatı konusunda analistlerin ikiye bölündüğünü ve bazıları fiyatın yükseliş grafiklerini devam ettireceğini düşünürken bazılarının DOGE için adil fiyatın 0,01 dolar altı olduğunu ifade ettiklerini belirtmek gerekiyor.

Bunun yanında Cardano da 1 dolara kadar geriledikten sonra fiyatını 1,42 dolara kadar yükseltmeyi başararak iyi bir performans sergiledi. ADA fiyatı yazının yayına hazırlandığı sırada 1,34 dolarlık seviyede işlem görüyor.


Total
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman Analist Bitcoin’de Takip Edilmesi Gereken Göstergeyi Açıkladı!

Sonraki Haber

Blockchain’deki İşlemleri Geri Almak Mümkün Olabilir Mi?

İlgili Haberler