Kripto Para Piyasası Düşük Volatilite ile Haftaya Başladı: Günün Yükselen ve Düşen Kripto Paraları

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, hafta sonunun ilk gününde düşük bir volatilite ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son fiyat hareketleriyle 25.800 dolar seviyelerine çıktı. Piyasadaki düşük volatiliteye rağmen Stellar (XLM) ise %5’e yakın bir değer artışı kaydederek 0,13 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum (ETH) son fiyat hareketleriyle 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Ayrıca, kripto para piyasası oldukça düşük bir volatilite ile başladı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 15 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Piyasadaki düşük volatiliteye rağmen, gün içerisinde yükseliş ivmesi yakalayan ve yüksek oranlarda değer artışları kaydeden kripto para birimleri de oldu. Stellar (XLM), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %5’e yakın bir değer artışı kaydetti.

KuCoin Token (KCS), Huobi Token (HT), Klaytn (KLAY), Kava (KAVA) ve Mina (MINA) da gün içerisinde yüksek oranlarda değer artışları kaydeden kripto para birimleri arasında yer aldı. Bunun yanı sıra, Lido DAO (LDO), Injective (INJ), Immutable (IMX), Synthetix (SNX) ve Optimism (OP) ise son düşüşlerin ardından piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok değer kaybedenler oldu.

Son olarak, kripto para piyasasında işlem hacimleri de önemli düşüşler kaydetti. CoinMarketCap’in güncel verilerine göre kripto para piyasasının 24 saatlik toplam işlem hacminde %40’ın üzerinde bir düşüş gerçekleşti. Bu yazıda yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını ve yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olması gerektiği hatırlatıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Büyük Düşüş Uyarısı: Apple’ın Piyasa Değerindeki Düşüş Kripto Paraları Etkileyebilir

Sonraki Haber

XRP Davasında Yeni Dönem: Avukatlar SEC’in Temyiz Talebini Yorumladı

İlgili Haberler