Altcoin Yorumları: Polkadot, Stellar ve Cardano Yükselişe Devam Edecek Mi?

İlayda Peker

Bitcoin bugün sabah saatlerinde yükseliş ivmesine hız kazandırdı ve 35.887 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Altcoin’lerde hemen Bitcoin’in (BTC) ardından yükselişe geçti ve gün içinde güzel artış performansları görüldü. Son zamanlarda altcoin’ler içinde en çok Polkadot (DOT) ve Stellar’ın (XLM) dikkat çektiğini ifade edebiliriz.

Polkadot Fiyatı

Polkadot 4 Ocak 2021 tarihinde elde ettiği yükseliş performansı ile 10,51 doları gördü ve kendi rekoruna imza atmış oldu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 9,63 dolardan işlem gören DOT’un rekor seviyesinden çok uzakta olmadığı görülüyor.

Polkadot özellikle 10 milyon dolarlık yatırım haberi ve Binance hamlesinin ardından yükselişe geçti ve Aralık ayında işlem gördüğü 4,5 dolarlık seviyesinin çok üzerine çıktı. Analistlere göre DOT için 10 dolar oldukça önemli bi psikolojik seviye ve eğer yeniden 10 doların üzeri görülürse DOT yeni rekor seviyelere imza atabilir.

Bunlara ek olarak eğer DOT, 10 doların üzerine yükselerek buradaki yerini koruyabilirse analistlere göre 15 dolara kadar önünde ciddi bir engel bulunmuyor. Piyasadaki genel yükseliş havasının ve rallinin devam etmesi halinde ise 15 doların çok uzakta olmadığı ifade ediliyor.

Ancak eğer DOT 9 dolar bölgesindeki direnci kaybeder ve altcoin’lerde genel bir düşüş trendi başlarsa Aralık ayındaki seviyelere geri dönme ihtimali olduğu da ifade ediliyor. Dolayısıyla yatırımcıların piyasayı yakından takip etmesi büyük önem taşıyor.

Stellar Yükseliyor

Kripto para birimleri içinde iki gündür en çok yükseliş kaydedenler arasında Stellar bulunuyor Stellar (XLM), Ukrayna ile merkez bankası dijital para birimi için anlaşmaya varmasının ardından yükseliş ivmesi kazandı ve 1 günde %70’in üzerinde artış elde etti. Bu artış ivmesi XLM’in piyasa hacminin de artmasını sağladı ve Ripple’ın rakibi olarak nitelendirilen token Cahinlink (LINK) ve Binance Coin’i (BNB) geride bırakarak ilk ona girmeyi başardı.

Piyasa hacmi bakımından 9. sırada yer alan XLM’in şu anda piyasa değeri yaklaşık olarak 6 milyar dolar bandında bulunuyor.

Pozitif haberler sayesinde her ne kadar Stellar’ın yükselişinin devam edeceğini ifade eden analistler olsa da bazı isimler XLM çok hızlı yükseldiği için düşüşün de aynı hızda olabileceği konusunda uyarıyor.

Cardano Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan Cardano (ADA) yükseliş oranları ile en çok dikkat çeken coin’ler arasında yer alıyor. Son 24 saatte %21,17 yükselen ADA son 1 haftada yüzde 56’nın üzerinde yükselerek yatırımcısını sevindirdi.

Tüm bunların yanında altcoin’lerdeki bu göz alıcı yükselişin Bitcoin fiyatında yaşanan büyük hareketlere ve sonrasında Ethereum’da görülen fiyat hareketlerine bağlı olduğunu ifade edebiliriz. ETH’un yükseliş trendini devam ettirmesi durumunda altcoin’lerde de yükseliş grafikleri görülmeye devam edebilir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Fiyatı: Bitcoin Ne Kadar Düşebilir, Ne Kadar Yükselebilir?

Sonraki Haber

İtalya’dan Dijital Euro’ya Destek Geldi: Dijital Euro 2021 Yılında Gelebilir Mi?

İlgili Haberler