Kripto Para Piyasalarında Son Durum: Bitcoin ve Altcoin Analizi

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in fiyatı Cuma günü iyi bir performans göstermedi ve hafta sonu büyük ölçüde sabit kaldı. Genel eğilim düşüş yönünde olmasına rağmen bazı altcoinlerde yükseliş yaşandı. Bitcoin’in fiyatı 25.870 dolar civarında bulunuyor.

3 Eylül Pazar gününe piyasalar yatay başladı. Yatırımcı hissiyatının toparlanamaması negatif performansı besliyor. Bitcoin’in 26.000 dolar altı kapanışlar gerçekleştirmesi endişeyi artırıyor. Bitcoin yatırımcıları tarafından borsalara gönderilen Bitcoin’ler kar satışlarına konu oluyor ve bu durum fiyatın düşmesine neden oluyor.

Kripto para piyasalarında ufak haberler büyük yükselişlere neden olurken, ayı sezonunda tam tersi oluyor. Büyük haberlere rağmen fiyatın yükselememesi piyasadan uzaklaşan yatırımcıların eksikliğinden kaynaklanıyor. Zayıf hacimli ortam, haber fiyatlamalarının cılız olmasını sağlıyor.

Kripto paraların toplam hacmi 23 milyar dolar, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %48,3 seviyesinde ve kripto paraların toplam değeri 1,04 trilyon dolara geriledi. Öte yandan, XRP Coin’in fiyatı 7 gün öncesine göre yaklaşık %5 oranında düştü ve 0,5 dolarlık kritik direnci altında bulunuyor.

Son olarak, Telegram destekli TON Coin haftalıkta %11 artışla en büyük 11. kripto para konumuna yükseldi. XDC, MIOTA, RUNE da 1 hafta öncesine göre çift haneli yükseliş yaşayan altcoinler arasında. Ancak, haftalıkta %10’un üzerinde kayıp yaşayan altcoinler ise SUI, HBAR, KCS, PEPE, GMX ve ASTR oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Cathie Wood: Bitcoin ve Yapay Zeka Arasındaki Yakınlaşma”

Sonraki Haber

Ayı Piyasası İçerisinde CYBER Coin’in Durumu ve Fiyat Tahmini

İlgili Haberler