Hindistan’dan Sonra Güney Kore! Kriptolar Artık Yasal!

Hindistan’dan Sonra Güney Kore! Kriptolar Artık Yasal!

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nden çıkan karar sonrasında Hindistan’daki kripto para yasağı dün kaldırılmıştı. Bu haber kripto para ekosisteminde büyük bir yankı uyandırdı ve bununla beraber Hintli kripto para borsasının token’ı olan WazirX’te büyük artışlar yaşandı. Bu haberle beraber WazirX adeta rekora koşarak %70’in üzerinde artış sergiledi.

Sıra Güney Kore’de

Kripto para borsası Binance’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, kripto para birimleri bugün Güney Kore’de tamamen yasal hale geldi. Güney Kore, kripto para birimlerini “dijital varlık” statüsünde tanıdı…

Bu haberin ardından Güney Koreli bir Blockchain projesi olan ICON’un token’ı ICX’de %23’ün üzerinde artış yaşandı ve WazirX’de olduğu gibi artış bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. ICX çok kısa bir süre içinde fiyatını 0.3368 dolar seviyesinden 0.4034 seviyesine taşımayı başardı.

Ayrıca bu durum Hindistan haberinde olduğu gibi anında, özellikle Twitter’daki kripto ekosisteminde, büyük ses getirdi.

Güney Kore Yasakları

Güney Kore kripto paralarla ilgili çok uzun zamandır sert bir duruş sergiliyor. Ancak Nisan 2019’da düzenlenen bir etkinlikte bu duruşun yumuşayacağının sinyaller verilmişti. Güney Kore Ulusal Meclisi Dördüncü Endüstri Forumu eş başkanı olan Song Hee-kyong konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, dijital para birimlerinin yanlış anlaşıldığını ve bu yüzden çeşitli sorunlar yaşandığını ifade etmişti.

Bunun yanında Ağustos’ta yapılan açıklamalarda da kripto para borsalarının düzenlenmesi ile ilgili adımlar atılacağı ifade edilmişti.

Güney Kore’nin bu vaatlerinin sonucunun bugün alındığını görüyoruz. Dünya yavaş yavaş kripto para birimlerinin potansiyelini anlamaya başlıyor ve bu devrimci yeniliğin önünde durmak yerine yanında olmanın daha doğru olduğuna karar veriyor…

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.