Kripto Para Piyasalarında Haftanın Özeti: Önemli Gelişmeler ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında son bir haftada önemli gelişmeler yaşandı. Bitcoin fiyatı, kötü haberlere rağmen güçlü kalmayı başardı. Blockchain altyapı firması Paxos’un yanlışlıkla 500.000 dolarlık bir transfer ücreti belirlemesinin ardından, bu ücreti alan Bitcoin madencisi parayı iade etti. Paxos, 2.000 dolar için bu büyük ücreti 10 Eylül’de ödemişti ancak 15 Eylül’de iade edildi.

Mahkeme, FTX’in kripto rezervlerinin itibari paraya dönüşümü sürecine onay verdi. FTX’in satışlarının piyasalar üzerinde ağır bir etkisi olması beklenmiyor. İflas eden borsada 833 milyon dolar değerinde Bitcoin ve ETH olduğu belirtildi.

Digital Currency Group, iflas eden Genesis Global’in alacaklıları için yeni bir anlaşma planı önerdi. Bu süreçte alt şirket Grayscale, önemli bir hukuki zafer elde etti. Gemini borçları için önerilen ödeme planı Earn müşterilerine %95 ile %110 arasında ödeme sunuyor.

Bir diğer önemli gelişme ise, trilyon dolarlık bir şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu gerçekleştirmesiydi. Fonun bir tröst olarak yapılandırılacağı ve Coinbase‘in BTC’yi saklayacağı, Bank of New York Mellon’un ise nakit saklayıcısı ve yöneticisi olacağı bildirildi.

Son olarak, Binance, üst düzey yöneticilerini bir süredir kaybediyor. En son Binance US CEO’su Brian Shroder, hukuk başkanı Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya’nın istifa ettiği görüldü. Binance, önemli isimlerin ayrılmasına rağmen, SEC ve CFTC’ye karşı mücadelesini sürdürüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PEPE Coin Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

FTX, Müşteri Talep Portalını Güvenlik Protokolleri Güncellendikten Sonra Yeniden Açtı

İlgili Haberler