Binance’in Yeni Özelliği Kurumlara Hangi Avantajları Sunacak?

Bitcoin Haber

FTX krizi merkezi kripto borsalarını daha da zora soktu ve şu anda tüm dikkatler soğuk cüzdanlara odaklanmış durumda. Dünyanın en büyük kripto borsasının kurumsal oyuncuların kriptolarını soğuk depolama çözümünde tutmalarına izin vermesi son derece doğal.

Binance’in Yeni Özelliği

Binance, kurumsal yatırımcıların doğrudan teminat göndermek zorunda kalmadan borsa ekosistemindeki alım satım ve yatırım ürünlerine erişmelerini sağlayan borsa dışı bir çözüm olan ‘Binance Mirror‘ adlı yeni bir hizmeti duyurdu.

Resmi basın açıklamasına göre, kurumlar varlık bakiyelerinin belirli bir miktarını Binance Custody‘nin soğuk depolama tesisinde kilitleyebilir ve bunu 1:1 bakiye ile borsa hesaplarına yansıtabilir. Platform, kullanıcı varlıklarının “Ayna pozisyonları borsada açık kaldığı sürece, herhangi bir zamanda kapatılabilecek şekilde” ayrılmış soğuk cüzdanlarında güvende kalacağını vurguladı.

Bu hamle, yatırımcıların bir borsadaki büyük çıkışlardan etkilenmeden dalgalı seanslar sırasında bile ticarete devam etmelerini sağlayacak.

Duyurunun ardından Binance Custody Başkan Yardımcısı Athena Yu şunları söyledi:

Güvenlik, Binance Borsası’nın sunduğu derin likiditeyi de arzulayan kurumlar için en önemli önceliktir. Binance Mirror, her iki dünyanın da en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yılın büyük bir kısmını, müşterilerimizin soğuk depomuzda tuttukları varlıklarının likiditesini açmalarına yardımcı olmak için operasyonlarını iyileştirmekle geçirdik. Bugün geldiğimiz nokta için çok heyecanlıyız ve Binance Mirror’ın işlevselliğini daha da artıracak yeni özelliklerimizi tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.

Binance’in 2023 Yol Haritası

Binance’in rakip kripto borsası FTX’in geçen yıl Kasım ayında dramatik bir şekilde çökmesi, çalkantılı zamanlara ve uzun kripto kışına işaret etti. Merkezi borsaların kullanıcı fonlarını koruma kabiliyetine ilişkin endişeler yoğunlaştı. Birkaç kripto firması korkuları hafifletmek için rezerv kanıtı raporları yayınlamaya başvurdu. Ancak, birçoğu işten çıkarıldığını duyururken, diğerleri işe alımları durdurdu.

Öte yandan Binance, bu yıl personel sayısını %30’a kadar artırmayı planlıyor. CZ liderliğindeki platform ayrıca İsveç Mali Denetleme Kurumu’ndan sanal para birimi yönetimi ve ticareti için bir finans kurumu olarak faaliyet göstermek üzere kayıt aldı. Bu sayede İsveç, Binance’e yeşil ışık yakan yedinci AB yargı yetkisi oldu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA), DOGE’nin Piyasa Değerini Geçti

Sonraki Haber

Düşük Flare Airdrop Ödülleri: FLR Fiyatı Bir Haftada Yüzde 72 Düştü

İlgili Haberler