Kripto Para Piyasalarında Beklenen Haftalık Gelişmeler

Bitcoin Haber

Kripto para piyasaları, Amerikan Merkez Bankası’nın (Fed) sıkılaştırma politikasının devam etmesi nedeniyle zor bir dönemden geçiyor. ABD borsalarında bazı şirketlerde ciddi toparlanmalar yaşanırken, kripto para piyasalarında beklenen geri dönüş henüz gerçekleşmiş değil. Önümüzdeki hafta kripto para piyasalarında yaşanacak önemli gelişmeleri sizler için derledik.

18 Eylül Pazartesi günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyelerinin konuşmaları bekleniyor. 19 Eylül Salı günü Euro Bölgesi Enflasyon oranı, Real-World Asset Summit ve Philippine Blockchain etkinlikleri takip edilecek.

20 Eylül Çarşamba günü Çin ve ABD Fed faiz kararları, Fed 3 yıllık faiz tahminleri ve Fed Başkanı’nın konuşması önemli gelişmeler olarak öne çıkıyor. Ayrıca Mainnet 2023 etkinliği de düzenlenecek. 21 Eylül Perşembe günü ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları, 22 Eylül Cuma günü ise ABD Üretim ve Hizmet PMI rakamları ve ID Token Kilit Açılışı takip edilecek gelişmeler arasında.

Makro cephede en önemli olay Fed’in faiz kararı olacak. Çin’in sürpriz bir karar açıklaması durumunda ciddi dalgalanmalar yaşanabilir. Blockchain etkinliklerinde kripto para ekiplerinin önemli duyurular yapabileceği, bu durumun özellikle altcoinlerde hareketlilik yaratabileceği düşünülüyor. Ayrıca ABD’de düzenlenecek Mainnet 2023 etkinliğine XRP, SOL gibi birçok ekibin katılacağı belirtiliyor. Fed’in orta ve uzun vadede piyanın yönünü belirleyeceği ve Çarşamba akşamı Powell’dan faiz tavanının ilan edilmesi bekleniyor. Aksi halde bu durumun 1 Kasım toplantısına sarkacağı ve böylece ikinci çeyrekten önce faiz indirimi ihtimalinin de suya düşeceği ifade ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Son Durum ve Beklentiler

Sonraki Haber

Bitcoin Yatırımcıları Fed Toplantısını Bekliyor: Balinaların Beklentisi Ne Yönde?

İlgili Haberler