Bu Altcoinler Ralliye Hazır! Tanınmış Kripto Kahini Konuştu!

Fatih Uçar

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, herkes tarafından bilinen iki kripto paranın yakın zamanda büyük bir ralli başlayacağını düşünüyor. Ona göre bu iki altcoinin öncülüğünde piyasanın büyük boğa yürüyüşü de başlayacak. Peki bu altcoinler hangileri ve Poppe neden fiyatlarında radikal bir artış bekliyor?

Ripple (XRP) ve LTC

Analist, 584.000 Twitter takipçisine XRP’nin Bitcoin çiftinde (XRP/BTC) artış sıkıştığını ve büyük paylamanın yakında gelebileceğini söyledi.

“Bu grafik, 2014 ve 2017’deki önceki döngüye çok benziyor. Görünüşe göre XRP’de yine o büyük koşuyu yaşayacağız. Grafik ne kadar sıkışırsa, kırılma o kadar ağır olur ve herkes o pozisyona koşar”.

Yazı hazırlandığı sırada XRP 0,74 dolardan alıcı buluyor. Van de Poppe, tıpkı XRP gibi, Litecoin‘in de oldukça uzun bir düşüş trendinden sonra yükselişe geçeceğini tahmin ediyor.

Altcoinler Yükselecek mi?

Kripto analisti, altcoinin gerçekten tekrar harekete geçmeden önce bir metriğin tersine dönmesini beklediğini söylüyor. Ona göre, USD’yi fiat para birimleri sepetine sabitleyen ABD doları endeksi (DXY), yaklaşık 1 yıllık rallisinde seyrini tersine çevirmeli.

“Hala bunun dönmesini bekliyorum, ardından kripto partisi başlayacak.”

Analist ayrıca fiyatı düşük ve potansiyeli yüksek bazı altcoinlere de dikkat çekiyor. Van de Poppe, Bitcoin’in hash gücüyle desteklenen varlıklar sunan bir blockchain olan Syscoin’in SYS tokeni için “şu anda boğalar için çekici bir destek seviyesinde” ifadelerini kullandı.

Van de Poppe, bir kripto varlık grafiğinin tüm altcoin piyasasını kapsadığını söylüyor. Analiste göre, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Orion Protocol (ORN), bazı yatırımcılar düşüş eğiliminden uzaklaşsa bile, boğalar için uzun vadeli fırsatlar sunuyor.

“Bu grafik, altcoinlerin mevcut durumunun bir temsilidir. Dipteler ve ayı piyasasındalar. Piyasadan çıkmak yerine, onlara girmenin zamanı geldi”.

Poppe yakın zamanda Bitcoin’in DXY düşüşüyle toparlanmasını ve aylardır satış yiyen varlıkların artık yükselişte öncülük etmesini umuyor. Elbette Poppe umduğu için böyle olmayacak ve evet popüler analistler de yanılabilir. Bu yüzden yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmalarınızı yapmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Milyarder İsmin Kripto Para Yatırımları!

Sonraki Haber

Moda Devinden Büyük NFT Çekilişi!

İlgili Haberler