Ethereum, Litecoin ve Ripple: ETH, LTC ve XRP’de Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Her ne kadar güne düşüşle başlansa da kripto para birimlerinde ve Bitcoin’de bir miktar yukarı yönlü hamlelerin olduğu görülüyor. Peki, piyasanın en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple’da (XRP) son durum ne?

Ethereum’da Artış Senaryosu

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.907 dolar bandında işlem gören Ethereum fiyatı, bir hafta öncesine göre %11’in üzerinde bir değer kaybı ile ilerliyor.

Analistlerin açıklamalarına göre mevcut grafiklerde 1.922 dolar pivot seviye ve 1.964 dolar ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte ETH’un 1.950 dolar üzerine yükselebilmesi için satın alma baskısı ve piyasa desteği görmesi gerektiği düşünülüyor.

Eğer piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da yükseliş grafikleri devam ederse 1.990 doların üzerine doğru bir hamle yapılabilir ve 2.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkılabilir.

Ancak bu noktada Ethereum fiyatının, Bitcoin fiyatı ile hemen hemen aynı şekilde hareket ettiğini ve ETH’da artış yaşanabilmesi için BTC’nin güçlü kalması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Litecoin’de Önemli Seviyeler

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 120 dolardan işlem gören Litecoin’de şu anda bulunulan seviyenin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Analistlerin açıklamalarına göre bu seviyenin üzerinde kalınması 123 dolarlık güçlü direncin test edilmesini sağlayabilir.

Bu noktada Litecoin’de 124 doların Pazar günün en yüksek seviyesi olduğu ve burada da bir miktar direnç ile karşılaşılabileceği düşünülüyor. Ancak güçlü bir kırılma 130 doların ve ardından 145 doların test edilmesini sağlayabilir.

Aşağı yönlü olarak 120 doların güçlü bir şekilde kalmaması halinde öncelikle 118 dolar ve ardından 110 dolarlık seviyeler test edilebilir.

Ripple Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para olan XRP yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,58 dolardan işlem görüyor ve 0,60 dolarlık pivot seviyenin altında ilerliyor. Analistlere göre kısa vadede XRP’nin 0,60 doların üzerine yükselmesi 0,65 dolarlık bir sonraki güçlü direncin kırılmasını sağlayabilir.

Ancak bu noktada dava süreci devam ettiği ve piyasada aşağı yönlü eğilimler görüldüğü için yatırımcıların temkinli olması ve düşüş sırasında paniğe kapılmaması da tavsiye ediliyor.Total
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Türklerin Geliştirdiği Kripto Para Projeleri! İçlerinde Çok Başarılı Olanlarda Var!

Sonraki Haber

İki Ünlü Ekonomistten Stablecoin’lerle İlgili Risk Uyarısı!

İlgili Haberler