Kripto Para Farkındalığı Artıyor Ancak Web3 Bilinci Düşük

Bitcoin Haber

Consensys, kripto para birimlerinin küresel ölçekteki farkındalığını ölçmek için 15 ülkede anket düzenledi ve sonuçları bir rapor halinde yayımladı. Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %92’si kripto para birimlerinden haberdar olduğunu belirtti. Ancak, kripto para birimlerinin benimsenme oranlarındaki artışa rağmen Web3 farkındalığı düşük seviyelerde kaldı.

Blockchain teknolojisinin geniş kullanıma sahip olması ve kurumsal yatırımcıların kripto endüstrisine yönelik yatırımlar yapması, kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasına katkı sağladı. Ayrıca, DeFi (merkeziyetsiz finans) protokollerinin ve NFT‘lerin geniş kitlelere ulaşması da kripto para birimlerinin benimsenmesine yardımcı oldu.

Consensys’in yayımladığı araştırma raporuna göre, kripto para birimlerinin küresel ölçekteki farkındalığının artmasına rağmen, Web3 farkındalığı halen düşük seviyede.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %92’si kripto para birimlerinden haberdar olduğunu belirtirken, kripto para birimlerinden haberdar olan katılımcıların %50’si temel bir anlayışa sahip olduğunu ifade etti. Anket katılımcılarının %40’ı ise portföyünde bir kripto para birimi bulundurduğunu ya da daha önce satın aldığını belirtti.

Kripto para birimi yatırımcı yüzdesinin en yüksek olduğu ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Vietnam, Hindistan ve Nijerya gibi ülkeler yer aldı. Bu bilgiler, kripto para birimlerinin giderek daha çok benimsendiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’nin 10. Rezerv Kanıtı Raporu Yayımlandı: Kullanıcıların Borsada Bulundurduğu Kripto Paraların Miktarı Belirlendi

Sonraki Haber

Solana (SOL) Kripto Para Biriminde Son Durum: Değer Kaybı ve Kullanıcı Etkinliği Azalması

İlgili Haberler