Kripto Para Düşüşünün Sebepleri: Risk İştahı, GBTC ve Düzenleyici Baskılar

Bitcoin Haber

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı 25.333 dolara düştü ve bu durum altcoinlerde büyük kayıplara neden oldu. Kripto para piyasaları genelinde risk iştahı zayıf ve GBTC haberine rağmen durum değişmedi. Bitcoin’in yılbaşından bu yana %56,4’lük kazancı, Ağustos ayını %13 değer kaybıyla kapamasıyla eridi. SEC’in ETF başvuruları için kararını ertelemesi bekleniyordu ancak GBTC kararı çıkmamış gibi piyasa yönünü aşağı çevirdi.

Kripto yatırım fonlarından kurumsal çıkışlar devam ediyor. Borsalarda hacimsizlik sürerken, deneyimli traderlar düşüş eğilimini sürdürüyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, enflasyonla mücadele devam ederken daha fazla faiz artışına ihtiyaç olabileceğini belirtti. Bu durum, yatırımcıların risk almak istememesine neden oldu.

Bitcoin performansını etkileyebilecek olan Fed’in 20 Eylül tarihinde açıklayacağı kararlar ve üç yıllık faiz projeksiyonu bekleniyor. Bu arada, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance borsasına açması muhtemel davası ve diğer düzenleyici baskılar da yatırımcıları daha fazla risk almaktan alıkoyuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Davası: XRP Tokeninin Menkul Kıymet Olmadığına Yönelik Davada Son Durum

Sonraki Haber

MakerDAO, Kendi Ana Ağını Kurma Planını Açıkladı

İlgili Haberler