Düşüşe Devam Eden Bitcoin (BTC) Dip Seviyeyi Nerede Görecek?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki (BTC) düşüş devam ediyor ve destek seviyeleri bir bir kırılıyor. Peki, Bitcoin ve dolayısıyla kripto para fiyatlarındaki düşüş nerede son bulacak, dip seviye neresi olacak?

“Ana Destek 38.000 Dolar Olabilir”

Yakın tarihli bir röportajda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolarda destek bulacağını düşündüğünü dile getirdi. Buna ek olarak Novogratz, 2021 yılında yaşanan büyük artışlardan sonra içinde bulunduğumuz geri çekilmenin sadece sağlıklı bir düzeltme olduğunu düşündüğünü de ifade ediyor.

Öte yandan Novogratz, kısa vadede düşüşler ve düzeltmeler olsa da orta vadede Bitcoin fiyatı konusunda endişesinin olmadığını dile getiriyor. Kurumsal ilgide ciddi bir artış olduğunu ifade eden popüler isim, “Muazzam miktarda kurumsal talep olduğunu görüyoruz.” sözlerini kullanıyor.

Ayrıca Novogratz önümüzdeki aylarda kripto para piyasasında daha fazla volatilite görebileceğimizi de ifade ediyor. Novogratz geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada, borsalarda bir zayıflık olduğunu ve bu sebeple de BTC’de bir düşüş yaşanabileceğini dile getirmişti.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı an itibari ile ise 41.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. 42.000 dolarlık desteği kaybeden Bitcoin fiyatı, Eylül ayından bu yana en düşük seviyesini de böylece kaydetmiş oldu.

Alım Fırsatı Olabilir Mi?

Kazakistan’daki olaylar ve FED’in açıklamalarından sonra düşüşe geçen Bitcoin’de bu geri çekilmeler bazı analistlere göre alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Tabii ki bu durum altcoin’ler için de geçerli.

Ancak bu noktada yatırımcının kendisinin karar vermesi gerekiyor. Örneği; eğer kısa vadede yüksek karlar elde etmek istiyorsanız belki de beklemek şu anda daha doğru bir seçenek olabilir. Çünkü piyasada belirsizlik sürüyor ve panik satışlar geliyor. Ama eğer orta ya da uzun vadeli yatırım stratejisi ile hareket ediyorsanız bu seviyeler iyi birer alım fırsatı olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

New York Belediye Başkanı Bitcoin (BTC) Görüşlerini Paylaştı!

Sonraki Haber

Buterin’den Yüksek İşlem Ücretlerine Yeni Çözüm Önerileri Geldi

İlgili Haberler