Twitter ve Stripe Stablecoin Adımı Attı!

Fatih Uçar

Cuma günü, Twitter ve Stripe, Stripe Connect için kripto ödemelerinin kullanıma sunulacağını duyurdu. İki şirket tarafından söylendiği gibi, Twitter’daki seçkin bir grup içerik oluşturucu, yakında platformdaki kazançlarını USD Coin (USDC) stablecoin olarak alabilecek. Twitter’ın kripto paralara daha da entegre olma planları zaten vardı.

Twitter USDC Ödemeleri

Banka hesaplarına ve banka kartlarına yapılan ödemelere ek olarak, belirli içerik oluşturucular artık USDC kazançlarının kripto para cüzdanlarına gönderilmesini seçebilirler. Ödemeler, düşük ücretleri, hızlı işlem hızı, yenilikçi zero-knowledge teknolojisi ve Ethereum (ETH) ile entegrasyonu ile bilinen bir layer2 blockchaini olan Polygon (MATIC) ağı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Merkezi bir platform olarak, içerik oluşturucuların ve serbest çalışanların öncelikle Stripe tarafından gerçekleştirilen KYC süreçlerini tamamlaması gerekiyor. Daha sonra hesap ayrıntılarını yönetebilir, gerçek zamanlı kazançları ve yaklaşan ödemeleri kripto cüzdanlarına takip edebilirler.

120 Ülkeye Yayılacak

Yıl sonuna kadar Twitter ve Stripe, programı 120’den fazla ülkeye yaymayı planlıyor. Geliştirmeyle ilgili olarak, Twitter’ın içerik oluşturucular için ürün lideri Esther Crawford şu yorumu yaptı:

“Stripe aracılığıyla içerik oluşturuculara kripto ödemeleri sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz, böylece nasıl ödeme alacakları konusunda daha fazla seçeneğe sahipler”.

Bugünlerde Twitter, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından “düşmanca bir devralma” ile hedefleniyor. Musk’ın da söylediği gibi, şirkete yönelik teklifinin başarılı olması durumunda en büyük vaatleri, platforma yayılan kripto para dolandırıcılığı tweet’lerini azaltmak ve belki de Twitter Blue aylık abonelik hizmeti için bir Dogecoin (DOGE) ödeme seçeneği sunmaktır.

Öte yandan kripto paralar yeniden kırmızıya büründü. Bitcoin yeniden 40.000 doların altına düştü ve 39.000 dolarda tutunmaya çalışıyor. En büyük kripto para birini dün FED Başkanı ve Yellen tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. Hazine Bakanı Yellen, mevcut enflasyonun artabileceğini ve savaşın piyasaları daha fazla etkileyeceğini söyledi.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin 2022’de Yeni Bir Rekor Kırabilir Mi?

Sonraki Haber

2018 Düşüşünü Bilen Analistten Yeni Bitcoin Tahmini!

İlgili Haberler