Kripto Para Birimlerinin Düşüş Nedenleri ve Beklenen Tasfiyeler

Bitcoin Haber

Kripto para birimi, birkaç gün önce en düşük günlük seviyesini gördü ve son fiyat hareketi daha kötü bir sürecin başlangıcı gibi görünüyor. Fiyatın direnç seviyelerine ulaşması ve 25.300 dolar seviyesini direnç bölgesine çevirmesi bekleniyor. Ancak, bu düşüşün sebepleri ve yatırımcıları nelerin beklediği konusunda belirsizlikler var.

Eylül ayı ortası geldi ve Fed faiz kararının açıklanacağı toplantıya sadece 9 gün kaldı. Fed Başkanı Powell’ın Jackson Hole toplantısındaki şahin duruşu 20 Eylül toplantısına dair beklentileri düşürdü. Ayrıca, Çarşamba günü FTX varlıklarının tasfiyesiyle ilgili bir karar bekleniyor. MTGOX ve SilkRoad BTC‘lerinin de tasfiyeleri sıradaki.

Talebin olmadığı bir piyasada bu tasfiyelerin nasıl yapılacağı ve Bitcoin ile altcoinlerin nasıl etkileneceği merak konusu. Düşüşün temel nedenleri arasında düzenleyici belirsizlik ve piyasadan çekilen market makerların etkisi bulunuyor. Düşüş riski nedeniyle yatırımcılar risklerini azaltma eğiliminde.

Bitcoin fiyatı 25.004 dolara düştü ve bu bölgeyi yeniden test ediyor. İlerleyen saatlerde ve günlerde 24.600 ve 23.500 dolar seviyelerine kadar daha derin düşüşler yaşanabilir. Bu durum, kripto para piyasalarında belirsizliğin devam ettiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Çift Tepe Formasyonu: Analistler Yatırımcıları Uyarıyor

Sonraki Haber

Ethereum’un Kritik Karar Aşaması: Altcoinlerde Beklentiler Neler?

İlgili Haberler