Finans Uzmanından Bitcoin Eleştirisi!

Finans Uzmanından Bitcoin Eleştirisi!

Bitcoin (BTC) elde ettiği başarı ve tanınma ile dünyanın en önde gelen finans uzmanlarının ilgisini ya iyi ya da kötü bir şekilde çekmeye devam ediyor. Creative Planning firmasının CIO’su ve Başkanı olan Peter Mallouk da ikinci türden Bitcoin’e ilgi duyanlardan birisi konumunda.

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Birimi Almayın!

Mallouk aslında Apple’dan önce Blackberry firmasının parlayacağını belirtmesi ve buna benzer diğer finansal tavsiyeleri ile ABD içerisinde büyük bir üne sahip oldu. Katıldığı en son CNBC programında BTC hakkında da önemli açıklamalarda bulunan uzman isim, ”kripto para birimlerinin çökeceğini” vurguladı.

”Eğer kripto para birimi veya Bitcoin alacak olursanız, geliriniz olmayacaktır. Bu gerçek bir yatırım değil. Bu bir spekülasyon. Bütün kripto para birimleri sıfıra inecek.”

Kripto para birimlerine ve BTC’ye kesin olarak ”hayır” diyen finans uzmanı, blockchain teknolojisi hakkında ise umut veren açıklamalarda bulundu. Blockchain’in Accenture ve IBM gibi dev teknoloji firmaları tarafından kullanıldığını belirten Mallouk, bunun geleceğin yeni trendi olarak nitelendirdi. Yatırımcılara blockchain teknolojisi kullanan şirketlerin hisselerine yatırım yapma tavsiyesinde de bulunan Peter Mallouk, Bitcoin ve stablecoin’lerin hiçbir zaman kitleler tarafından beklenildiği kadar kabul edilip kullanılmayacağını açıkladı.

Aslında kripto para birimi ve blockchain devrimi çoktan kendini hissettirmeye başladı. Almanya’nın en büyük menkul kıymet borsalarından olan Börse Stuttgart‘ın bu haberde belirtildiği gibi  kripto para alım satımını tüm Alman vatandaşlara açması bile bunun en büyük kanıtlarından birisi olarak gösterilebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.