5500’den Fazla BTC’nin Coinbase’e Aktarılması: Kripto Piyasası Nereye Gidiyor?

Bitcoin Haber

Kripto para borsalarında önemli bir hareketlilik yaşandı. Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre, ‘balina’ tabiriyle anılan, portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran adreslerin gerçekleştirdiği işlemler sonucunda 5500’den fazla Bitcoin (BTC), kripto para borsası Coinbase‘e aktarıldı.

Kripto para piyasasında son durum incelendiğinde, piyasa hafta sonuna düşüşle başlamasına rağmen, gün içerisinde yeniden yükselişe geçtiği görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 26.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Ethereum ise son 24 saatte ortalama %0,85’lik bir değer artışı kaydetti ve 1630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto para piyasasındaki işlem hacimleri de hafta sonunun ilk gününde yeniden düşüş gösterdi. Bitcoin’in 24 saatlik toplam işlem hacminde %35’e yakın bir düşüş kaydedilirken, kripto para piyasasının 24 saatlik toplam işlem hacminde ise ortalama %30’luk bir düşüş gerçekleşti.

Dün gün içerisinde, ortalama 140 milyon dolar değerinde 5500’den fazla BTC’nin kripto para borsası Coinbase’e aktarıldığı bilgisi paylaşıldı. 2915 adet BTC, bilinmeyen bir adresten Coinbase’e aktarılırken, 2603 adet BTC de yine bilinmeyen bir adresten Coinbase’e aktarıldı.

Bu durumun, kripto para piyasasında hangi yönde bir hareketliliğin olacağına dair ipuçları verdiği düşünülüyor. Ancak, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı unutulmamalı ve yatırımcılar kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüşe Rağmen %30 Değer Artışıyla Öne Çıkan Altcoin: Toncoin

Sonraki Haber

“Cathie Wood: Bitcoin ve Yapay Zeka Arasındaki Yakınlaşma”

İlgili Haberler