Kripto Para Analisti Cantering Clark: “Kripto Piyasası 2019’u Andırıyor”

Bitcoin Haber

Kripto para analisti ve stratejisti Cantering Clark, kripto para piyasasının 2019’daki gibi bir büyüme gösterebileceğini ifade etti. Clark, 2019 yılının kripto para piyasasında büyük bir yükseliş olduğunu ve COVID-19 salgınının zirvesinde büyük boğa rallileri için zemin hazırlandığını belirtti. Ayrıca analist, şu anda yalnızca Bitcoin (BTC) ticareti yaptığını söyledi.

Clark, Bitcoin piyasasındaki son düşüşün ardından 25 bin 117 dolar seviyesinin yeniden test edilmesiyle bir short squeeze (kısa pozisyon sıkıştırması) yaşanabileceğini belirtti. Bu durum, bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması anlamına gelir.

Cantering Clark, mevcut durumun 2019’a benzer bir durum olduğunu ve yıl sonuna kadar kripto para piyasasının iyi bir durumda olacağını düşünüyor. Ayrıca, analist Bitcoin piyasasının son sürpriz düşüşünün ardından kısa pozisyon sıkıştırması yaşanacağını düşünüyor.

Öte yandan, Clark’ın şu an sadece Bitcoin ticareti yapması, altcoinlere olan ilgisinin azalmasına neden olmuş durumda. Ancak, analistin bu durumun geçici olduğunu ve Bitcoin’in mevcut durumundan dolayı ticaretini yaptığı tek şey olduğunu belirtti.

Son olarak, Clark’ın Bitcoin’le ilgili tahminleri, kripto para yatırımcıları tarafından dikkatle takip ediliyor. Analistin Bitcoin’in fiyatının hızla yükselmesi ve açığa satış yapanların aleyhine hareket etmesi durumunda daha fazla rallinin tetiklenebileceğini belirtmesi, piyasanın geleceği hakkında önemli bir ipucu olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yaşlıların Kripto Dolandırıcılığına Karşı Savunmasızlığı: Richard Hall Vakası

Sonraki Haber

Yapay Zeka ve Blockchain Meraklıları: 5 Kripto Yapay Zeka Tokenı 

İlgili Haberler