Mike McGlone: BTC’de 20.000 Dolar Yeni 5.000 Dolar Olabilir!

İlayda Peker

Tanınmış Bloomberg emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin için 20.000 dolarlık bandın geçmiş yıllardaki 5.000 dolara benzer olduğunu iddia ediyor. Ünlü analist, mevcut seviyenin yeni fiyat tabanı olarak hareket edebileceğini öne sürüyor.

Bitcoin Fiyatı Dip Seviye’de Mi?

McGlone, bir dizi hareketli ortalama verisine dayanarak, önde gelen kripto para biriminin dibe yaklaştığını belirtiyor. Ünlü analist, geçtiğimiz yıllarda alt seviye olarak işlem gören 5.000 doların, mevcut 20.000 dolarlık fiyat seviyesine eşit olduğunu düşünüyor.

Analiste göre, Bitcoin rallileri ne kadar güçlüyse, mevcut düşüşün de o kadar güçlü olması doğal ve yükseliş yakın.

McGlone konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “20.000 dolar Bitcoin için yeni 5.000 dolar olabilir. Fiyat tipik olarak çok soğuk seviyelere yaklaştığından, küresel Bitcoin benimsenmesine karşı azalan arz için ilk günlerin temel durumu geçerli olabilir. Tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından birinin 1H’de düşüş göstermesi mantıklı.” sözlerini kullanıyor.

Bloomberg analistinin işaret ettiği 5.000 dolara bakıldığında, bu bölgenin 2018 ayı sezonunda bir yıl boyunca güçlü bir destek olarak çalıştığı görülüyor. Benzer şekilde, 2020’de 5.000 dolarlık destek yeniden etkinleştirildi. BTC, 2020’de bölgeyi birkaç kez kırmasına rağmen, destekten uzaklaşmadı.

Piyasanın Durumu

Şu anda piyasanın havası korku ve açgözlülük endekslerine göre oldukça olumsuz okunuyor. Öte yandan McGlone, Twitter gönderisiyle Bitcoin fiyatındaki düşüşü “tipik bir hamle” olarak nitelendirdi.

Deneyimli analist, geleneksel piyasalarla bir karşılaştırma sunarak mevcut durumu özetledi. Bloomberg analisti, ABD Merkez Bankası’nın (FED) politikalarını mevcut piyasalardan sorumlu tutuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH İçin Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Kritik Seviyeyi Aştı! SHIB Token Yorumları!

İlgili Haberler