Binance CEO’su Güncel Piyasa Hakkında Ne Düşünüyor?

İlayda Peker

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao kripto para piyasası hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

CZ Piyasa Hakkında Ne Düşünüyor?

Forbes’e göre, tahmini net değeri 30 Temmuz 2022 itibariyle yaklaşık 17,4 milyar dolar olan CZ, CNBC’nin “Squawk on the Street” programının ortak sunucusu Carl Quintanilla ile yaptığı röportaj sırasında kripto para piyasası ile ilgili yorumlarda bulundu.

Quintanilla, Bitcoin için neden 20 bin doların destek seviyesi gibi göründüğünü sorduğunda Binance CEO’su, “Kimse kesin olarak bilmiyor, ancak 2017’deki son zirve yaklaşık 20 bin dolardı. Bu yüzden, muhtemelen orada hafif bir psikolojik engel olmasının nedenlerinden biri de bu.” sözleri ile yanıt verdi.

Buna ek olarak Quintanilla Bitcoin’in bir sonraki büyük hareketi için katalizörün ne olacağını sordu. CZ ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

Muhtemelen son boğa koşusuna neden olan NFT’leri ve DeFi’yi kimsenin gerçekten tahmin etmediği gibi, bir sonraki boğa koşusunun katalizörünü de kimsenin tahmin edebileceğini sanmıyorum. Bir önceki 2017’deki boğa koşusunun katalizörü ICO’lardı. Boğa koşusundan 6 ay önce bunu çok az insan tahmin edebilirdi.

Buna ek olarak CZ, şu anda çok daha fazla sayıda uygulama olduğunu ve bir sonraki boğa koşusunun katalizörünün hangisi olacağının tahmin edilemeyeceğini ifade ediyor. Ancak yaptığı açıklamalarda CEO, bunların hepsinin olumlu yönde hareket ettiğini düşündüğünü ifade ediyor.

Ayrıca CZ’ye göre şu anda düzenleyici hamleler oldukça iyi ilerliyor, çoğu ülke kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenleyerek benimsemeye gidiyor ve makroekonomik durum kripto para birimlerine yönlendiriyor.

Resesyon Yorumu

CZ yaptığı açıklamalarda ABD’deki resesyonun kripto paraları nasıl etkilediği  konusuna da değindi. Bu noktada yaptığı açıklamalarda ise “Dürüst olmak gerekirse mantıklı olarak, kripto para birimi borsaya karşı hareket etmelidir. Teorik olarak, aralarında negatif korelasyon olması gerekir, ancak bugün kripto para piyasası o kadar küçük ki borsa çöktüğünde insanlar nakit tutmak ister ve bugün kripto para işlemi yapan çoğu insan aynı zamanda hisse senedi işlemi de yapmaktadır. Yani şu anda pozitif korelasyon var, ki bu mantıksız ama şu anki durum bu.” sözlerini kullandı.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Finans Dünyasının Tanınmış İsminden Kripto Para Yorumu!

Sonraki Haber

Michael van de Poppe: BTC ve Altcoin’ler Yüzde 200 Artabilir!

İlgili Haberler