Kripto Analisti Bitcoin ve Dogecoin Hakkında Tahminlerini Paylaştı

Bitcoin Haber

Tecrübeli kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında değerlendirmelerde bulundu. Rekt Capital, Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına hazırlık olarak BTC’ye dolar maliyet ortalaması yapmayı düşündüğünü ifade etti. Bu strateji, bir varlığa düzenli aralıklarla sabit miktarda yatırım yapmayı ve bu sayede yatırımcıların risklerini azaltmayı, ortalama maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor.

Bitcoin’in blok ödülü yarılanması, her dört yılda bir gerçekleşen ve yeni madencilerine çıkardıkları blok başına verdikleri BTC cinsinden ödülü yüzde 50 oranında düşürerek Bitcoin’i zaman içinde daha kıt ve değerli hale getiren bir olay. Bir sonraki blok ödülü yarılanmasının Nisan 2024’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Rekt Capital, Bitcoin’in mum grafiğine de değindi. Mum grafiği, bir finansal varlığın fiyat hareketlerini gösteren bir tür finansal grafik. Her mum çubuğu, o dönem için dört önemli bilgiyi temsil eder: açılış, kapanış, en yüksek ve en düşük.

Dogecoin hakkında da değerlendirmelerde bulunan Rekt Capital, memecoin’in son birkaç haftadır aşağı yönlü hareket etmesine rağmen, hala bir yükseliş kırılımı yapmasının beklenebileceğini belirtti. Ancak DOGE’nin makro açıdan bir sonraki duyuruya kadar bu kanal içinde konsolide olacağını ifade etti.

Rekt Capital’in bu değerlendirmeleri, kripto para yatırımcıları açısından önemli ipuçları içeriyor. Analist, Bitcoin ve Dogecoin’in gelecek dönemde hangi hareketleri yapabileceği konusunda tahminlerde bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Metaverse’e İlgi Azalıyor: Marka Başvuruları ve Google Aramaları Düşüşte

Sonraki Haber

Chainlink’in Yükselişi ve Fiyat Artışında Son Durum

İlgili Haberler