Günün Yıldızları: Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE)

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk bugün Twitter biyografisindeki her şeyi sildi ve sadece “Bitcoin” yazdı. Bu güncelleme ekosistemde anında yankı buldu ve Bitcoin fiyatı hızlı bir yükselişe geçti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı Musk’ın gönderisinin ardından bugün anlık olarak 32.000 dolar bandından 38.000 dolar bandına yükselerek 6.000 doların üzerinde artış yaşadı. Piyasadaki heyecanın durulmasının ardından düşüş yaşayan BTC’nin hala güçlü kaldığı görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 36.709 dolardan işlem gören lider kripto para birimi, altcoin’lerde de yükselişleri tetikledi.

Piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde tek düşüş grafiği çizen ise Chainlink (LINK) oldu. LINK’in DeFi ekosistemindeki durgunluk sebebiyle düşüş yaşadığı düşünülüyor.

Bunun yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yüzde 6 yükselirken, Ripple (XRP) %10, Cardano (ADA) %7, Litecoin (LTC) %7 ve Bitcoin Cash (BCH) %6,5’lik yükselişler kaydetti.

Dogecoin’in Yükselişi

Son 24 saat içinde aslında en büyük yükselişi %1000 ile Dogecoin yaşadı. Dogecoin (DOGE), WallStreetBets’in (WBT) açıklaması ile yükselişe geçti ve fiyatını kısa sürede yüzde 1000 arttırmayı başardı.

Hatta bu yükseliş ile piyasa değeri bakımından ilk onda yer almayı başaran DOGE, sonrasında düşüş grafiği çizmeye başladı. Ancak hala DOGE’un %300’ün üzerinde bir artış performansı ile ilerlediği görülüyor.

Bunun yanı sıra piyasada oluşan mevcut heyecan sebebiyle her ne kadar daha yüksek seviyelerin görülmesi beklense de analistler yatırımcılar her koşulda temkinli olmaları konusunda uyarıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2020’de Kriptolarla İlgili Suçlar %50’den Fazla Azaldı!

Sonraki Haber

The Graph’ın (GRT) Yeni Entegrasyonları Fiyat Artışı Getirebilir

İlgili Haberler