Elon Musk Bir Adım Attı ve Sonrasında Geri Çekti: Dogecoin

Bitcoin Haber

Dogecoin’in her zaman en büyük destekçisi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, beklenmedik bir şekilde, sevilen kripto para biriminin logosunu Twitter ana sayfasından aniden kaldırarak $DOGE topluluğunu şaşkınlık içinde bıraktı.

Dogecoin Logosu

Popüler meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin ($DOGE) ilk olarak 6 Aralık 2013 tarihinde “eğlenceli ve dostane bir internet para birimi” olarak piyasaya sürüldü. Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından yaratılmıştır. Dogecoin, maskotu bir Shiba Inu (bir Japon köpek cinsi) olan “Doge” olan “merkezi olmayan, eşler arası bir dijital para birimidir”.

O zamandan bu yana, özellikle son birkaç yılda, milyarderler Elon Musk ve Mark Cuban’ın (profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in çoğunluk sahibi ve aynı zamanda son derece popüler reality şov “Shark Tank “ın “köpekbalıklarından” biri) desteği sayesinde popülaritesi önemli ölçüde artmıştır. Hatta 2019 yılında Musk, $DOGE’nin en sevdiği kripto para birimi olabileceğini söyledi.

Mikro blog platformu Twitter’ın sahibi $DOGE’a olan sevgisini ilan ettikten dört yıl sonra, Twitter’ın geleneksel kuş logosunu Twitter ana sayfasındaki yaygın olarak tanınan Dogecoin sembolüyle değiştirmeye karar verdi.

DOGE Fiyatı

DOGE-USD fiyat grafiğinden de görebileceğiniz gibi, bu haber $DOGE fiyatının %30’un üzerinde bir artışla 0,1032 $’a yükselmesine ve bu süreçte Dogecoin’in Cardano’yu geçerek kripto para sıralamasında yedinci sıraya yerleşmesine yardımcı oldu.

Ancak Musk şimdi Twitter’ın kuş logosunu Twitter ana sayfasının sol üst köşesine geri koymaya karar verdi, böylece birçok $DOGE hayranının Twitter’ın yakın gelecekte Dogecoin’i bir şekilde Twitter’a entegre edeceği umutlarına ezici bir darbe indirdi ve bunun $DOGE fiyatı üzerinde hemen olumsuz bir etkisi oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Anthony Scaramucci’den Dikkat Çeken BTC, ETH ve Kripto Para Yorumu

Sonraki Haber

Ethereum Opsiyonlarında 4,8 Milyar Doların Süresi Dolduğunda Ne Olacak?

İlgili Haberler