Grayscale CEO’su SEC Davası Sonrası Yeniden Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yapılacak Mı Sorusuna Yanıt Verdi

Bitcoin Haber

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, şirketin SEC davasını kazandıktan sonra Spot Bitcoin ETF başvurusunun yeniden yapılıp yapılmayacağı konusunun netleşmediğini belirtti. Bu açıklama, Sonnenshein’ın Çarşamba günü Bloomberg ile gerçekleştirdiği bir röportajda geldi.

Grayscale’in SEC davasını kazanması, kripto para piyasalarında büyük bir etki yarattı. Bitcoin, haberin duyurulmasının ardından hızla yükselerek 28.000 dolar seviyelerini geçti. Kripto para piyasasındaki birçok altcoin de bu yükselişten etkilendi ve değer artışları kaydetti.

Grayscale davasının etkisi sadece kripto para piyasasıyla sınırlı kalmadı. Coinbase Global Inc (COIN) hisseleri %15 yükselerek 85 dolar seviyelerini geçti. GBTC hisseleri de %15 üzerinde bir yükseliş yaşadı ancak son 24 saatte %4 değer kaybetti.

Kripto para piyasasında Salı günü kaydedilen yükselişlerin ardından yeniden düşüş görüldü. Bitcoin 28.000 dolardan 27.200 dolar seviyelerine geriledi. Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri 1,08 trilyon dolar seviyelerine geri çekildi.

Varlık yönetimi şirketi Bernstein’ın bir raporunda, Grayscale’in davayı kazanmasının Spot Bitcoin ETF başvurularının SEC’den onay alma ihtimalini artırdığı belirtildi. Ancak Sonnenshein, şirketin SEC’ye yeniden Spot Bitcoin ETF başvurusu yapıp yapmayacağı konusunda “Mahkemenin yayınlayacağı nihai emirle gelen nihai operasyonel prosedürleri görmemiz gerekecek” ifadelerini kullandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) ve Kripto Para Piyasası Düşüşte: Yeniden 1700 Dolar Seviyelerine Geri Çekildi

Sonraki Haber

Kripto Analisti Bluntz, Bitcoin ve Ethereum İçin Düşüş Uyarısı Yaptı

İlgili Haberler