Ripple CTO’su Yarılanma Sonrası İle İlgili Yorumlar Yaptı

İlayda Peker

Ripple Inc.’in CTO’su David Schwartz, Peter Schiff‘in madencilik ödülü yarılanması sonrasındaki Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri hakkında yaptığı tahmin hakkında şüpheleri olduğunu dile getirdi.

Satış Eylemi

Genel itibariyle altın savunucusu olarak tanıdığımız Schiff’e göre, yarılanma bittikten sonra Bitcoin (BTC) piyasasına ayılar hakim olacak. Ayrıca Schiff büyük satışlar konusunda temkinli olunması konusunda da ısrara ediyor.

Öte yandan Schiff’e göre satışlar spekülatörler tarafından yönlendirilecek. Çünkü O’na göre Bitcoin satın almak isteyen herkes çoktan satın aldı. Dolayısıyla artık satış zamanı…

Ancak Ripple CTO’su ve ünlü bir geliştirici olan David Schwartz, Schiff’in görüşüne katılmadığını ifade ediyor. CTO’ya göre tecrübeli yatırımcı piyasa hissi ve yaklaşan fiyat hareketi arasındaki ilişkiyi yanlış yorumluyor. Schwartz konuyla ilgili yaptığı açıklamada Schiff’e yanıt niteliğinde şu ifadeleri kullanıyor:

Yarılanmanın bir ayı piyasası etkisiyle arzın üzerinde ve fiyatlarda etkisini göstereceğini ancak satış baskısının da olacağını söylüyorsunuz. Bence tam tersi daha mantıklı. Ama yine de çok akla yatkın değil.

Bunun karşılığında Schiff yanıt olarak bir kez daha piyasanın yarılanma sonrasında satış baskısıyla karşılaşacağını dile getirdi.

İçsel Değer

Bunların yanı sıra Rippel için bir efsane değeri taşıyan Tiffany Hayden da tartışmaya katıldı ve Schiff varlık değeriyle ilgili görüşlerinin kriptolar için geçerli olmadığını ifade etti ve şu ifadeleri kullandı:

Peter’ın gerçek değer düşüncesi ahlaki bir ithalattan başka bir şey değildir. Gerçekte, dışsal malların değeri içsel malların değeri üzerinden TESPİT EDİLİR. Kendi içlerinde iyi olan amaçlara ulaşmak için gerekli oldukları ölçüde iyidirler.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Yuan 4 Şehirde Test Edilmeye Başladı

Sonraki Haber

Analist: “Hem BTC hem XRP Yeni Yüksekleri Görecek”

İlgili Haberler