Blockchain.com’un Borsası The Pit, İşlemleri Hızlandırıyor

Blockchain.com’un Borsası The Pit, İşlemleri Hızlandırıyor

Blockchain.com’un kısa bir süre önce kripto para birimi borsası The Pit, İngiltere’nin Daha Hızlı Ödemeler Şeması’nı (FPS) etkinleştiren birkaç borsadan biri haline geldi.

Daha Hızlı Ödemeler Şeması

Bu hamle, kullanıcıların İngiliz Sterlini (GBP) cinsinden anında para yatırmalarını ve çekmelerini ve “beş dakikadan daha az bir sürede” kripto para birimleri satın almalarını sağlayacak. Şu anda bu sistemde Etherem ve Bitcoin olmak üzere iki kripto para birimi destekleniyor. Borsa ileride daha fazla coin’i eklemeyi planlıyor.

Bunun yanında FPS, farklı bankaların müşteri hesapları arasındaki ödeme sürelerini 3 iş gününden birkaç saniyeye düşüren bir İngiliz bankacılık girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda bu sistemi kullanan Coinbase, CEX.IO ve Coinfloor gibi kısıtlı bir borsa kesimi bulunuyor.

Öte yandan Coinbase, Bankacılık ortağı Barclays ile ilişkilerini kestiği için Ağustos ayında FPS’yi geçici olarak devre dışı bıraktı ve hareketin borsadaki İngiltere kullanıcılarını GBP cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini yavaşlattığı için rahatsız ettiği bildirildi.

Blockchain.com ve FPS

Blockchain.com, İngiltere’nin en büyük segmentlerinden biri olduğu için GBP ve FPS’ye destek verdiğini dile getirdi.

Blockchain.com’un kurucusu ve CEO’su Peter Smith konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “İngilizlere, mali geleceklerini ülke ekonomisini dengesizleştiren politik itirazlardan izole etmek için yeni seçenekler sunmak bizim için zorunludur.” ifadelerini kullanıyor.

Bunun yanında Blockchain.com Temmuz ayında, dünyanın “en hızlılarından” biri olduğunu iddia ederek PIT borsasını başlattı. Ayrıca 2011 yılında kurulan Blockchain.com, Dijital Para Grubu, Lakestar ve Google Ventures gibi önemli yatırımcılar tarafından da destekleniyor.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.