Grayscale, 5 Milyar Dolarlık Ethereum Birikimi Yaptı

Bitcoin Haber

Arkham Intelligence’ın son raporuna göre, Grayscale yaklaşık 5 milyar dolar değerinde Ethereum birikimi yaptı. Bu durum, Grayscale’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı davanın ardından kripto para dünyasında önemli bir noktaya ulaştığını gösteriyor. Grayscale’in Ethereum Güven Fonu’nun değeri 4,7 milyar dolar ve bu, onu dünyanın en büyük ikinci Ethereum varlığı yapıyor.

Arkham Intelligence, 500’den fazla cüzdanı inceleyerek Grayscale ile bağlantılı tüm hareketleri tespit etti. Her cüzdanın 30 milyon dolardan az para içerdiği belirlendi. Grayscale’in ayrıca 1,7 milyon dolar değerinde Chainlink token’ı ve 1,1 milyon dolar değerinde UNI token’ı bulunuyor.

Grayscale’in Bitcoin varlıkları ise 92,1 milyon dolar seviyesinde. Ancak, Grayscale’in resmi web sitesine göre, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 16 milyar doların üzerinde Bitcoin yönetiyor. Grayscale, ayrıca Bitcoin Cash Trust’ta yaklaşık 60 milyon dolar ve Ethereum Classic Trust’ta yaklaşık 179 milyon dolar tutuyor.

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer sonrası, daha fazla Bitcoin ve diğer kripto para birimleri biriktirmeye başlayacağı düşünülüyor. SEC’in, Grayscale’e karşı davayı Yüksek Mahkeme’ye taşıma ya da zarara itiraz etme hakkı için hala 40 günü bulunuyor. Ancak SEC harekete geçene kadar, büyük varlık yönetim şirketlerinin ETF uygulamalarını nasıl strateji haline getirecekleri konusunda spekülasyonlar devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’deki Son Durum: Haftanın Öne Çıkan Kripto Paraları

Sonraki Haber

XRP’de Büyük Hareketlilik: 1 Dolar Hedefi Mümkün mü?

İlgili Haberler