Tesla’nın Bitcoin’den Sonraki Tercihi Hangi Kripto Para Olacak?

İlayda Peker

Dün Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı bir açıklama ile artık Tesla otomobillerinin Bitcoin (BTC) ile satın alınabileceğini açıkladı. Bu haber büyük ses getirdi ve kripto para ekosisteminde bir dönüm noktası olarak değerlendirildi. Ancak Kim Dotcom, yaptığı açıklamalarda Bitcoin Cash’in (BCH) ödemeler söz konusu olduğunda çok daha iyi bir varlık olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Mi, Bitcoin Cash Mi?

Alman-Finlandiyalı bir girişimci ve politik aktivist olan Kim Dotcom, Musk’ın Tesla web sitesinde bir Bitcoin ödeme seçeneği sunma hakkında Çarşamba günü paylaştığı tweet’e yorum yaptı.

Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile yapılan ödemelerde ortalama işlem ücretlerinin çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti. Buna ek olarak Kim Dotcom, BCH’nin kitlesel bir piyasaya da hizmet ettiğini ekledi.

Musk ise Dotcom’un açıklamalarına katıldığını ifade etti ve “Adil bir nokta” yorumunu yaptı.

Bu noktada Blockstream’in CSO’su Samson Mow, Lightning ağı veya Liquid Network üzerinden Bitcoin ödemelerinin bu durumda yardımcı olabileceğini hatırlattı.

Tesla’ya Rağmen Bitcoin Düştü

Dün Musk’ın açıklamalarının ardından Bitcoin’in ciddi bir şekilde yükselişe geçmesi ve hatta yeniden 60.000 doların üzerini görmesi bekleniyordu. Ancak Bitcoin şaşırtıcı bir biçimde gözle görülür değer kaybetti. Haberin hemen arkasından yaklaşık olarak 3.000 dolar yükselen BTC daha sonra yaklaşık olarak 6.000 dolar değer kaybetti.

Bunlara ek olarak her fırsatta bir Bitcoin eleştirmeni olarak karşımıza çıkan Peter Schiff de Tesla’nın Bitcoin hakkında attığı adımları yorumladı. Euro Pacific Capital CEO’su ve bir altın destekçisi olan Schiff, Bitcoin’in değer kaybetmesi halinde Tesla’nın büyük zarara uğrayabileceğini ifade etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CBOE’den Önemli Açıklama: “Kripto Paralardan Vazgeçmiyoruz!”

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) ve Altcoin Yorumları: “Yaşanan Düşüş Sürpriz Değildi”

İlgili Haberler