Roger Ver İddialı: Dogecoin, Bitcoin’den Daha Mı İyi?

İlayda Peker

Bitcoin’i en erken benimseyenlerden biri olan Roger Ver, yaptığı son röportajda meme coin Dogecoin’in orijinal kripto para biriminden daha üstün olduğuna inandığını dile getirdi.

DOGE, BTC’den Daha Mı İyi?

İlk kripto para yatırımcılarından biri olan Ver, şaka kripto para biriminin Bitcoin‘e kıyasla “daha ucuz ve daha güvenilir” olduğuna inanıyor. Aslında Ver, Dogecoin‘in potansiyel olarak dünyanın baskın para birimi olabileceğine inanıyor ve bu noktada da Musk’ın görüşlerini paylaştığını görüyoruz.

Buna ek olarak 2011 yılında Bitcoin ve Bitcoin ile ilgili şirketlere yatırım yapmaya başlayan 43 yaşındaki girişimci, orijinal amacından saptığını iddia ederek Bitcoin’i hedef alıyor gibi görünüyor.

Bunların yanında aslında Ver, Bitcoin savunucusu olması sebebiyle “Bitcoin Jesus” adını almıştı. Ancak Ver daha sonra yaptığı açıklamalarda  durgun blok boyutunun benimsenmeyi engelleyeceğini ve orijinal kripto para biriminin ölümüne neden olacağını dile getirdi. Bu, topluluk içinde bir sürtüşmeye yol açtı ve sonuçta Ağustos 2017’de hayata geçirilen “Bitcoin Cash” hard forkunun yaratılmasıyla sonuçlandı.

Bitcoin Cash’te Son Durum

İlk başarısına rağmen, Bitcoin Cash, şu anda piyasa değeri ile 26. sırada yer alıyor ve genel olarak kripto para birimine karşı ilginin giderek azaldığı görülüyor. Bunun yanında daha önce Bitcoin Cash’i öven Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada kripto para biriminin başarısız olduğunu ifade etti.

Öte yandan Ver, Dogecoin ve XRP de dahil olmak üzere çok sayıda altcoine sahip olduğunu ifade ediyor ve bir Bitcoin Cash maksimalist olmadığını söylüyor. Bununla birlikte yıllarca süren ciddi düşük performansa rağmen en büyük Bitcoin formunun dünyanın baskın para birimi haline gelebileceğine inanıyor.

Ayrıca Ver, bir yıllık bir aradan sonra kısa süre önce Twitter’a  da geri döndü. En son tweetinde, sıradan insanlar toplu olarak saklama cüzdanlarını kullanmaya başlarsa, Bitcoin’in önemli devrimci özelliğini kaybedeceğini tahmin ettiğini dile getirdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En Büyük 3. Balinadan Dev Bitcoin Alımları!

Sonraki Haber

NFT’lerde Son Durum Ne? Solana, Ethereum’u Geçebilir Mi?

İlgili Haberler