Ethereum’un Düşüş Eğilimi ve Etkileri

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasındaki düşüş eğilimi, Ethereum (ETH) dahil birçok kripto para birimini etkiledi. CoinMarketCap (CMC) verilerine göre, son bir haftada ortalama %4,6 oranında değer kaybeden ETH, son 24 saatte %0,3’lük bir değer kaybı daha yaşadı ve 1625 dolar seviyelerine geriledi.

Hafta başındaki düşük volatiliteye karşı, kripto para piyasası yeniden hareketlenmeye başladı. Bitcoin (BTC) gibi lider kripto para birimleri de düşük oranlarda değer kaybı yaşadı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Son bir hafta içerisinde Ethereum, değer kayıplarına hız kazandı. Özellikle son 24 saatte %0,3’lük bir değer kaybı daha yaşayan Ethereum, 1625 dolar seviyelerine geriledi. ETH’nin toplam piyasa değeri, hafta içerisindeki düşüşlerden sonra 200 milyar doların altına düştü.

ETH’nin fiyat performansı üzerinde ciddi bir etki yaratmayan Ethereum ETF’lerine ilişkin önemli gelişmeler de yaşandı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ethereum ETF başvurularındaki son durumu Twitter üzerinden paylaştı.

Ethereum ETF başvurularının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması halinde, ETH’nin fiyat performansında güçlü bir etki yaratabileceği belirtiliyor. Ancak, aynı durumun Spot Bitcoin ETF başvuruları için de geçerli olduğu, ancak bu durumun BTC’nin fiyat performansı üzerinde henüz büyük bir etki yaratmadığı belirtiliyor. Bu gelişmelerin kripto para piyasasına ve Ethereum’un geleceğine etkisi önümüzdeki dönemde görülecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Palau, Ripple Tabanlı Stablecoin Projesini Durduruyor

Sonraki Haber

Polygon Foundation Hakkındaki Kripto Cüzdan İddialarına Yanıt

İlgili Haberler