İngiltere Posta Ofisi, Kripto Para Satın Alma Hizmeti Sunacak

Mert Bahçe

İngiltere Posta Ofis, medyaya yansıyan son bilgilere göre EasyId kimlik doğrulama uygulamasıyla kripto para satın alma seçeneği sunacağını duyurmuştu. 23 Ağustos tarihinde tanıtılan EasyID uygulamasının an itibarıyla 10 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor. Uygulama, küresel bir dijital kimlik platformu olan Yoti ile ortak bir çalışma ile geliştirildi.

İngiltere Posta Ofisi’nden Önemli Adım

EasyID kullanıcıları Swarm Markets aracılığıyla kripto para satın alma hizmetine erişebilecek. Swarm Markets, dünyanın ilk lisanslı ve finansal piyasaya uyumlu DeFi protokolüdür. Posta ofisi, EasyID’yi piyasaya sürere insanların akıllı telefonlarından kendi gijital kimliklerini oluşturmaların imkan sağladı.

Bir posta ofisi sözcüsünün ilk raporuna göre doğrulanmış EasyID kullanıcıları Swarm Market’in web sitesine erişebilir ve doğrudan cep telefonlarından kripto kuponları satın alabilir. Bu kuponlar daha sonra kripto para birimleri veya token’lara çevrilebilir. Raporda Swarm Market ile ortaklıklarının kimlik doğrulama yazılımı EasyID kullanımıyla sınırlı olduğu göz önüne alınarak posta ofisinin satılan kuponlardan komisyon almayacağı kaydedildi.

Swarm Market kurucu ortağı Philipp Pieper, yeni adım ile ilgili şunları kaydetti:

Bitcoin, Ethereum satın almayı kolay ve güvenli hale getirerek daha fazla insanın kripto para sektörüne adım atmasına vesile oluyoruz.

Swarm Market Nedir?

Swarm Markets, Alman finans otoritesi BaFin tarafından denetlenen Berlin merkezli bir borsadır. Platform, merkezsiz finans protokolü özellikleri ile opere edilir. Alım satım, AMM, depolama, borç verme ve farming gibi hizmetler sağlanır. Swarm Markets’in AMM akıllı sözleşmeleri, Swarm Pasaportları özelliği ve beyaz listeye alınmış varlıklarla uyumluluk için izin katmanlarında yapılan değişiklerle Dengeleyici Protokolde çatallanır.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana (SOL), Ripple’ı (XRP) Geçti: Sırada Ethereum (ETH) Mu Var?

Sonraki Haber

El Salvador’un En Büyük Bankası da Bitcoin Kabul Ediyor

İlgili Haberler