Tesla Hisse Senetleri Bitcoin’in Rakibi Olabilir Mi?

İlayda Peker

Bitcoin birçok kişi tarafından dünyanın en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak kabul ediliyor. Ancak ortaya çıkan son veriler Tesla hisse senetlerinin Bitcoin karşısında güçlü bir rakip olabileceğini gösteriyor.

TSLA’in Başarısı

Çarşamba günü Amerika borsasında yaşanan genel yükselişin de etkisiyle Tesla hisse senetlerinde ciddi artışlar görüldü. Tesla hisse senedinin %8’in üzerinde bir kazanç elde etmesiyle piyasa değeri 17 yıllık tarihinde ilk kez 100 milyar doları geçti. Böylece Elon Musk’ın şirketi, şu anda 103 milyar dolar civarında seyreden ve 100 milyar dolarlık bu çizgiyi aşan halka açık ilk Amerikan otomobil üreticisi oldu.

Bunun yanında NASDAQ borsasında TSLA adıyla listelenen Tesla hisse senetleri yıla 430 dolar seviyesinden başlamıştı. Bugün ise yaklaşık olarak 568 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ancak Çarşamba günü 592 dolara kadar ulaşan TSLA, yıl başından bu yana %35’lik bir artış sergilemiş oldu. Bitcoin ile bir karşılaştırma yapmak gerekirse aynı dönemde lider kripto para biriminin %20 seviyesinde arttığı görülüyor.

Bitcoin Yarışı Kazanabilir Mi?

2019 yılı bir bütün olarak incelendiğinde Tesla hisse senetlerinin %40’lık bir artış sergilerken Bitcoin’in iki kattan fazla değer kazandığı görülüyor.

Bunun yanında şu anda TSLA’in ciddi bir ivme yakaladığı ve daha yüksek seviyelerin görülebileceği ifade ediliyor. Geçen hafta ARK Invest CEO’su Cathie Wood Tesla için cesur bir tahmin yapmış ve önümüzdeki beş yıl içinde hisse senedi fiyatının 6.000 dolara kadar yükseleceğini ifade etmişti. Eğer bu ütopik tahmin gerçekleşirse Tesla trilyon dolarlık bir dev olabilir.

Bununla beraber Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 100.000 dolara kadar çıkacağını ifade eden analistler de var. Dolayısıyla önümüzdeki yıllarda Tesla ve Bitcoin’i takip etmek oldukça heyecanlı olacak…

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bakkt’in Tüketici Uygulaması Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

Sonraki Haber

Ethereum Classic Labs, UNICEF İle Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler