Ethereum NFT Piyasasında İlgi Azalıyor

Bitcoin Haber

Analitik şirketi Token Terminal’in son tweeti, özel pazarın NFT pazaryerlerine olan ilgisinin azalmakta olabileceğini gösteriyor. Ethereum’un (ETH) NFT pazarına liderlik etme potansiyeli sorgulanıyor. Ethereum’un son birkaç yıl içerisindeki performansına bakılırsa, 2021’de Ethereum’un ücret kesintilerinin arkasındaki ana etken NFT’lerdi ancak şu anda sadece %8 katkıda bulunuyorlar. Gas ücretlerinin Eylül 2020’den bu yana en düşük seviyede olmasına rağmen, kullanıcı ilgisinde bir değişiklik görülmedi.

CryptoSlam’in verilerine göre de ETH NFT’lere olan ilgi azalmış durumda. ETH NFT’lerin satış hacmi son 30 günde %44 oranında düşüşle 137 milyon dolara geriledi. Toplam işlem sayısı da geçen ay yaklaşık %60 oranında düştü.

Santiment verilerine göre, ETH NFT’lerin toplam satıcıları ve alıcıları da geçen ay sırasıyla %2,5 ve %0,5 oranında düşüş gösterdi. Santiment’in verileri, ETH’nin toplam NFT işlem sayısının son dört hafta içinde düştüğünü gösteriyor. Ancak bu düşüşe rağmen Ethereum’un USD cinsinden toplam NFT işlem hacminin son zamanlarda birkaç kez arttığı görülüyor.

Bununla birlikte, belirtilen veri kümeleri göz önüne alındığında, ETH NFT’lerin yakın zamanda ilgi çekmesi olasılığı düşük görünüyor. Sadece Ethereum değil, Ordinals olarak bilinen BTC NFT’leri de düşüş eğiliminde. Haftalık yazıt sayısı son iki ayda keskin bir düşüş gösterdi. Bu durum, ETH token’ının fiyatının yükseliş ivmesi kazanmasına rağmen, ETH’nin NFT ekosisteminin sıkıntılı olduğunu ortaya koyuyor.

Son olarak, CoinMarketCap’e göre ETH, son 24 saatte %2’den fazla artış gösterdi ve 1.586,87 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 190 milyar doların üzerinde.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da Neler Oluyor? Detaylı Grafik Analizi ve Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı iShares Spot Bitcoin ETF Onayıyla Yükselme Yaşadı Ancak Boğa Tuzağı Riski Var

İlgili Haberler