ApeCoin (APE) Token Kilidinin Açılmasının Ardından %10 Değer Kaybetti

Bitcoin Haber

Bir grup tokenin kilidini açan en son kripto projesi ApeCoin‘dir. Tahmin edildiği gibi, yerel coin APE’nin fiyatları buna karşılık olarak düştü.

ApeCoin Kilit Açma Takvimi

16 Şubat’ta, nonfungible token (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) platformu ApeCoin piyasaya 7,3 milyon APE coin sürdü.

Kilidin açıldığı sırada, kripto paralar yaklaşık 41,7 milyon dolar değerindeydi. Ayrıca, kilidin açılması toplam APE arzının yaklaşık %0,7’sini temsil ediyordu.

Beklendiği gibi, BAYC yönetişim ve hizmet tokeninin fiyatı, son kilit açmanın ardından düştü.

ApeCoin için planlanan bir sonraki token kilidinin 17 Mart’ta açılması planlanıyor. Bu tarihte ya da bu tarih civarında, tahmini 215 milyon dolar değerinde 40,6 milyon APE tokenı daha piyasaya sürülecek. Ayrıca, bir sonraki kilit açma işlemi, tüm arzın %4’ünü temsil eden önemli ölçüde daha büyüktür. Bunun APE fiyatları üzerinde çok daha büyük bir etkisi olması muhtemeldir.

ApeCoin, Mart 2026’ya kadar her ay token yayınlamaya devam edecek. Token Unlocks’a göre, gelecek ayki büyük kilit açmaya ek olarak, Eylül ayı için başka bir büyük kilit açma planlanıyor.

Şu anda APE arzının yalnızca %38,3’ünün kilidi açılmış durumda ve bu da 1,9 milyar dolarlık bir piyasa değeri sağlıyor. Gelecekteki kilit açmalar, paydaşların teşviklerini hizalamak için tasarlanmıştır ancak muhtemelen daha fazla fiyat volatilitesine neden olacaktır.

ApeCoin tokenomikleri büyük ölçüde ekibe, hazineye ve BAYC koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs’a yönelmiştir. Tüm APE tokenlerinin yarısından biraz azı hazineye devredilmiştir. Bunların %38’i Yuga Labs ve lansmana katkıda bulunanlara, %15’i ise airdroplara ayrılmıştır.

APE Fiyat Düşüşleri

APE fiyatları 17 Şubat sabahı gün içi en yüksek seviyesi olan 5,70$’dan birkaç saat önce en düşük seviyesi olan 5,15$’a geriledi.

%9,7’lik düşüş kilidin açılma zamanlamasına denk geliyor. Ancak, kripto piyasaları bugün geri çekiliyor. APE, hafif bir toparlanma göstererek 5,20 dolardan işlem gördü.

ApeCoin şimdi son birkaç gün içinde elde ettiği tüm kazançları sildi. Ayrıca, NFT yönetişim tokenı şu anda Nisan 2022’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26,70$’dan %80 düşüşte.

Bununla birlikte, BAYC koleksiyonu NFT pazarlarında en çok satanlardan biri olmaya devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 25.000 Doları Test Etti: Geri Çekilme Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Do Kwon Arama Seviyesi 5’e Yükseltildi! Tehlike Çanları!

İlgili Haberler