Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? BTC’de Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 42.600 dolara kadar yükseldikten sonra yeni bir düşüş grafiği başlatmış gibi görünüyor. 40.500 dolarlık kilit desteğin ve ardından 39.200 dolarlık desteğin kırılması ise düşüşün daha da derinleşebileceği yorumlarının artmasına sebep oluyor.

Bitcoin İçin Kilit Noktalar

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 38.300 dolardan işlem gören Bitcoin, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3,30 düşüş yaşamış oldu. Her ne kadar 28.900 dolarlık düşük seviyenin oldukça üzerinde seyrediyor olsa da BTC için yeni düşüş senaryoları yazılmaya başlandı.

Bu noktada, bazı analistler bu geri çekilmenin sağlıklı bir piyasa açısından gerekli olduğunu ve düşüşler sonrasında yeniden bir rallinin başlayacağını ifade ediyor. Peki, BTC’de önemli direnç noktaları nereler?

Analistlere göre mevcut grafiklerde ilk önemli direnç 39.250 dolar bandında bulunuyor. Ayrıca yapılan açıklamalarda, BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 39.250 dolar civarında dirençle oluşan büyük bir düşüş trendi çizgisi olduğu da ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak ilk büyük direncin 39.600 dolar bandında olacağı ve bu seviye üzerinde 42.600 dolarda güçlü bir dirençle karşılaşılabileceği düşünülüyor.

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu

Analistlere göre BTC’de 38.500 dolar seviyesi oldukça önemli bir destekti ve lider kripto para birimi bu desteği aşağı yönlü kırdı. Analistlere göre bir sonraki önemli destek 37.000 dolar bandında bulunuyor.

37.000 doların altına doğru yapılacak bir hamle ise 32.000 dolara kadar başka bir düşüşü tetikleyebilir. Ancak bu noktada analistlerin büyük çoğunluğunun iyimser olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin’in Ağustos ayını nasıl geçireceği ile ilgili en önemli ipucunu ise günlük kapanışların vereceği düşünülüyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NCR Corporation, Bitcoin (BTC) ATM Şirketini Satın Alacak!

Sonraki Haber

Bu Gösterge Bitcoin’de Artış Beklentilerinin Yükseldiğini Gösteriyor Olabilir!

İlgili Haberler